Draugystės tiltai be žalingų įpročių – 2016

Prasidėjo trečius metus mokykloje vykdomas prevencinis projektas „Draugystės tiltai be žalingų įpročių – 2016“. Projektas finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis ir vykdomas su partneriais: M. Karkos pagrindine mokykla ir VŠĮ „Pagalbos centru“.

Projekto tikslas – formuoti mokinių neigiamas nuostatas rūkymo atžvilgiu, ugdyti moralines vertybes, atsakomybę už savo ir artimųjų sveikatą, vykdyti rūkymo pirminę prevenciją Panevėžio m. ugdymo įstaigose ir vaikų dienos centre, didinti jaunimo užimtumą. Prieš projekto veiklas buvo atliktas tyrimas, kiek vaikai susipažinę su žalingų įpročių žala ir kaip jie vertina savo sveikatą. Projektas prasidėjo paskaitomis apie žalingų įpročių žalą. Jas skaitė Visuomenės sveikatos biuro specialistai, kurie pateikė ne tik teorinę medžiagą, bet ir parodė pavyzdžius, kaip atrodo rūkančio ir nerūkančio žmogaus dantys, plaučiai, kiek dervų susikaupia plaučiuose rūkant cigaretes. Paskaitos vyko ir Visuomenės sveikatos biure, ir ugdymo įstaigose. Tuo pačiu susipažino ir Visuomenės sveikatos biuru, jo veikla ir darbu.

Formuojant sveikos gyvensenos ir elgsenos įpročius, mokiniai savo mintis išreiškė piešiniuose, kuriuose atsispindi jų esamas požiūris į žalingus įpročius ir naujai gauta informacija. Piešinių parodos eksponuojamos mūsų mokykloje ir partnerių įstaigose: M. Karkos pagrindinėje mokykloje ir VŠĮ „Pagalbos centre“. Parodos bus eksponuojamos iki pat mokslo metų pabaigos. Rudenį, tęsiant projektą, bus išrinktas išradingiausias ir originaliausias piešinys, labiausiai atspindintis tematiką, propaguojantis sveiką gyvenimo būdą.

Gegužės 20 dieną visi susitiksime rengiamoje sporto šventėje: sportuosime, turiningai leisime laisvalaikį su įdomiais žmonėmis, klausysimės muzikos, šoksime. Kviečiame visus prisijungti prie veiklų, skatinančių sveiką gyvenimo būdą.

Gegužės 24 d. mokykloje vyks viktorina ,,Mes nerūkom, nerūkyk ir tu” atmintinai Gegužės 31 d. pasaulinei dienai be tabako paminėti. Viktorinos metu mokiniai turės galimybę prisiminti sukauptą informaciją, nes renginyje klausimai bus susiję ne tik su žalingų įpročių prevencija, bet ir su sveiku gyvenimo būdu, linksmomis ir šmaikščiomis užduotimis.

Šiuo renginiu baigsime pavasarines projekto veiklas ir atsisveikinsime iki rudens.

Projekto koordinatorė Elvira Vaisiauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *