Dūdos – kaip gyvenimo būdas

Vyras, dėvintis „Rolex“ laikrodį, atspindi savo gyvenimo būdą, mąstymo subtilybes ir padėtį visuomenėje. Jei pučiamųjų orkestrus lygintume su prestižiniais laikrodžiais, būtų galima drąsiai teigti, jog nūdienos Lietuva, gerindama orkestrų meninį lygį, savo riešą taip pat siekia papuošti savitu „Rolex‘u“. Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija, kasmet organizuodama „Dūdų vasaros“ festivalius, patvirtina šį faktą, tad vis daugiau orkestrų iš šalies ir užsienio stengiasi patekti į šią visą vasarą besitęsiančią orkestrinės muzikos fiestą.

Pučiamųjų instrumentų orkestrų atliekama muzika visada iššaukia susižavėjimą ir pagarbą, o pagal orkestro aprangą, kūrinių atlikimo kokybę yra sprendžiama apie miesto ar šalies mentalitetą, finansinę padėtį ir požiūrį į kultūrą.

Praėjusį penktadienį panevėžiečių ausį džiugino Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos orkestrantai (vad. Rimantas Valančauskas), atvykę kartu su šokėjų grupe. Jaunieji pūtikai dūdų muzikos gyvenime nebepaleis, kaip ir nuo mažumės groję dabartiniai Lietuvos senjorai. Dailininkai negyvena be teptuko, pūtikai – be dūdų. Toks jau Visatos dėsnis.

O birželio 19 d., penktadienį, 17 val. Laisvės aikštėje skambės Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „Sklepučini“ (vad. Vilmantas Vapsva) atliekami kūriniai.

Orkestras lauks Jūsų bet kokiu oru, tad maloniai kviečiame.

Organizatoriai – LBBA (Lietuvos Brass Band Asociacija)

Renatos Viksvienės nuotr..


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: