„Dūdų vasara“ baigsis rudenį

Paskutinį rugpjūčio penktadienį į Panevėžio pučiamųjų festivalio koncertą iš savaitę trukusios stovyklos Utenoje atvyko Šilagalio kultūros centro vario dūdų orkestras „Slepučini“ (vadovas Vilmantas Vapsva). Be šilagaliečių stovykloje dalyvavo ir Vilniaus jaunimas bei patys šeimininkai uteniškiai. „Sklepučini“ muzikantai ne tik tobulino savo muzikinius įgūdžius, bet ir paruošė naują koncertinę programą, kurios premjera buvo pristatyta „Dūdų vasaros“ žiūrovams.

Kolektyvo nariams Fortūna buvo palanki nuo pat susikūrimo pradžios dar 1999 m. Skindami laurus „Sklepučini“ muzikantai ėmė stebinti Vakarus. Prasidėjo kelionės į Europoje organizuojamus renginius. Pirmasis festivalis orkestrui – „Festival de Confolence“ – vyko Prancūzijoje. Vėliau orkestrantai krovė dūdas į festivalius ar gastroles Norvegijoje, Latvijoje, Vokietijoje, ruošė muzikinę programą kartu su dainininke Aiste Smilgevičiūte ir grupe „Skylė“, sparčiai kilo Lietuvos pučiamųjų čempionatų nugalėtojų pakopomis.

Į stovyklą Utenoje dalintis gerąja patirtimi buvo atvykęs ir lektorius, grojantis viename iš geriausių Belgijos orkestrų „Willebroek Brass Band“ – Simon van den Eede. „Dūdų vasaros“ koncerte jis grojo kartu su „Sklepučini“ orkestru ir atliko solo partiją kornetu.

Pats orkestras taip pat turi kuo didžiuotis. Nyderlanduose muzikos meną studijuojanti kornetininkė Amanda Vapsvaitė – Lenkijoje vykusio XXII pučiamųjų festivalio geriausia solistė ir Grand Prix nugalėtoja, o eufonija grojantis Mindaugas Akelis – XXIII-ojo Lenkijos pučiamųjų orkestrų festivalio geriausias solistas ir pirmos vietos (Auksinio diplomo) laimėtojas. Beje, „Slepučini“ ir šiemet skynė laurus Lenkijoje vykusiame pučiamųjų orkestrų konkurse „Zlota Lyra“ („Aukso lyra“). Tarp 20 orkestrų iš 10 šalių jie buvo bronzos diplomo laimėtojai. Ryškus savo gebėjimais kolektyvas traukia dėmesį ir yra greit pastebimas, tad gautas kvietimas į Vengriją jau laukia savo eilės kitais metais.

Rugsėjo mėnesį „Dūdų vasaros“ festivalis tęsis. Numatyti dar 4 penktadienių koncertai ir pakviesti itin aukšto lygio kolektyvai. Visi jie – iš Vilniaus. Intrigai išlaikyti pranešame tik kitos savaitės muzikantų grupę. Tai tūbų kvartetas „4 krabai“.

Susitikimo vieta ir laikas nekinta jau 13 metų: Panevėžio Laisvės aikštė priešais kavinę „Galerija XX“, 17 val.

Laukiame Jūsų!

Organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacija (www.lbba.lt).


Renatos Viksvienės nuotr.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: