Pradžia Kultūros naujienos Aktualijos „Dūdų vasaroje“ – pasaulio pop ir roko legendų aranžuotės

„Dūdų vasaroje“ – pasaulio pop ir roko legendų aranžuotės

814
0

Kai tarp lietingų savaitės dienų pasitaiko saulėta ir dar skirta „Dūdų vasarai“ – dviguba šventė. Dėl palankaus oro festivalio svečiai iš Vilniaus – LR vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Miknius) – nutarė papuošti koncertą iškilmingu atžygiavimu.

Savo veiklos istoriją nuo 1935 metų skaičiuojantis orkestras pergyveno daugelį valstybės politinės kaitos peripetijų, dvi okupacijas ir gyvavo iki 1944 m. birželio mėn., kada į Lietuvą grįžo sovietų kariuomenė. Kolektyvas atkurtas 1989 metais. 2008-aisiais orkestrui suteiktas koncertinės įstaigos statusas. Kolektyvas kasmet paruošia ne mažiau kaip penkias naujas menines programas, surengia per šimtą jų atlikimų, bendradarbiauja su kviestiniais vokalo, instrumentų atlikėjais ir kitais meno kolektyvais.

LR VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras Aukštaitijos sostinei padovanojo vasarišką koncertinę programą „Pop ir roko legendos“. Klausytojai ir miesto svečiai mėgavosi geriausiais ir įsimintiniausiais XX-XXI a. kultinių pop ir roko grupių bei atlikėjų kūriniais, tapusiais pasaulio mega hitais: ABBA, Queen, Edith Piaf, Frank Sinatra, Ricky Martin, Eric Clapton, Carlos Santana, Ray Charles, Louis Armstrong ir kitų scenos žvaigždžių muzika.

Po koncerto žmonės būriavosi prie muzikantų, apžiūrinėjo instrumentus, dėkojo svečiams.

Liepos 21 d. 17 val. festivalyje koncertuos Švenčionių rajono Pavoverės vario dūdų orkestras (vadovas Bronislovas Vilimas) ir tarptautinių solinių konkursų nugalėtoja Karolina Lyndo.

Organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacija (LBBA).

Renatos Viksvienės ir Gintaro Viksvos nuotr.

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.