Dujų balionams daugiabučiuose pakeisti teikiama valstybės parama

Iki 2020 m. pabaigos trijų ir aukštesniuose daugiabučiuose namuose privalo būti pašalinti maistui gaminti naudojami suskystintų naftos dujų balionai. Taip siekiama užtikrinti gyventojų saugumą ir išvengti nesaugiai naudojamų balionų keliamo pavojaus. Gyventojai turės pasirinkti saugius energijos šaltinius – elektros ar gamtinių dujų.

Dujų balionų atsisakantys gyventojai gali gauti valstybės paramą. 2020 m. vienam butui kompensuojama iki 600 eurų.

Siekiant, kad nesaugiai eksploatuojamų dujų balionų būtų atsisakyta kuo greičiau ir galimybė gauti valstybės paramą nesukeltų administracinių rūpesčių gyventojams, paraiškas kompensacijoms gauti turės teikti namo administratorius, bendrija ar kita daugiabučio namo ūkį prižiūrinti įmonė.

Norintiems pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, dokumentus būtina sutvarkyti iki spalio 1 d., o darbus atlikti iki gruodžio 1 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus.

Informaciją, kaip gauti kompensaciją, galima rasti ESO interneto svetainėje https://www.eso.lt/lt/ziniasklaida/duju-balionams-daugiabuciuose-pakeisti-bus-teikiama-valstybes-parama.html

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos interneto svetainėje https://www.vert.lt/dujos/Puslapiai/SND-balionu-salinimo-planas.aspx

 Parengta pagal ESO informaciją


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: