AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2019-01-21

Dumų detektoriai – privalomi, tačiau būtina ir tinkama jų priežiūra

Net ir tvarkingai sumontuotų dūmų detektorių pamiršti nevalia. Ugniagesiai teigia, kad jie tinkamai veiks tik atsakingai prižiūrimi.

Žiemą įvairiomis priemonėmis šildantis būstus padidėja gaisrų pavojus, bet išgelbėti gyvybę ar turtą gali nuo gegužės privalomi dūmų detektoriai. Tačiau, net jei šie įrenginiai tvarkingai ir tinkamoje vietoje pritvirtinti, prietaisų nevertėtų pamiršti. Kad jie veiktų išties tinkamai, dūmų detektoriai turi būti prižiūrimi, periodiškai keičiamos pastarųjų baterijos.

Vilma Vaiginytė teigia, kad dūmų detektorių efektyvumas –akivaizdus. Tad norint išsaugoti gyvybę, ar turtą, turėti autonominį dūmų detektorių būtina.

Anot specialistės, dūmų detektorius, nesant autonominei gaisro signalizacijai,  – būtinas ir biure. Detektoriaus kontrolės zona yra apie 60 metrų, o jam sumontuoti reikia pasirinkti tinkamą vietą, bei patikrinti, ar įrenginys išties veikia.

Renkantis dūmų detektorių rekomenduojama atkreipti dėmesį į įrenginio garantiją. Kuo ji ilgesnė, tuo geresnė aparato kokybė.  Dūmų detektorių yra nerekomenduojama montuoti vonios kambaryje, virtuvėje arba prie židinio, kur garai gali sukelti netikrus pavojaus signalus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: