Bendruomenės naujienosReporteris

Duonelė ant mūsų stalo

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre daug dėmesio skiriama ne tik formaliajam, bet ir neformaliajam vaikų švietimui. Įvairių netradicinių veiklų, projektų metu tenkinami mokinių saviraiškos poreikiai, turtinamos žinios, lavinami socialiniai įgūdžiai, skatinamas mokinių bendravimas ir bendradarbiavimas. Centre jau tapo tradicija išskirtinai paminėti Duonos dieną. Šiai dienai skirtas projektas „Duonelė ant mūsų stalo“ vykdomas šeštus metus. Mokiniai turi mažai žinių apie duonos gamybos procesą ir duonos kelią nuo grūdo iki mūsų stalo, nors duoną mato ir valgo kiekvieną dieną. Projekto metu buvo numatytos aktyvios ir mokinius įtraukiančios veiklos, suteikiančios daugiau žinių apie duoną ir jos reikšmę mūsų gyvenime.

Šiais metais duonelę mokėsi kepti patys mažiausi 1 ir 2 specialiųjų klasių mokinukai. Vaikai susipažino su duonos gaminimo procesu, sužinojo, kokių produktų reikia kepant tradicinę ruginę duoną. Mokiniai patys maišė tešlą, nekantriai laukė, kol ji iškils, formavo duonos kepaliukus ir mėgavosi kepamos duonos aromatu. Įdėjus daug ir sunkaus darbo, savo rankomis iškepta duonelė buvo pati gardžiausia.

Vasario 5-ąją vyresnieji mokiniai dalyvavo Šv. Agotos mišiose, kuriose pašventinta duona dalijosi su centro bendruomene. Po Šv. mišių mokiniai turėjo galimybę pasigrožėti nuostabiais fejerverkais, skirtais Šv. Agotai pagerbti.

Veiklų metu daug kalbėjome apie senąsias duonos kepimo tradicijas, tačiau norėjosi, kad mokiniai pamatytų ir šiuolaikinį duonos gaminimo procesą, susipažintų su įrenginiais, naudojamais duonos kepyklose. Pademonstruoti duonos gaminimo procesą, naudojant šiuolaikines technologijas, sutiko vienos kepyklos darbuotojai. Jie papasakojo mokiniams apie savo darbą, duonos gaminių kelią nuo atskirų produktų iki skaniausių sausainių, meduolių.

Šis projektas praturtino mokinių patirtį, skatino ugdytis pagarbą tradicijoms ir papročiams, gerbti duoną ir sunkų žmogaus darbą.

Diana Trinkūnienė

Laimutė Tautkevičienė

Lina Markuckienė

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button