„Duonelė ant mūsų stalo“

Gyvenimo aktualijos verčia rimtai susirūpinti jaunimo edukacija pilietiškumo ir tautiškumo dvasia, grįžti prie tautinių tradicijų ir vertybių. Modernėjantis gyvenimas pamažu naikina tradicinės kultūros paveldą,  todėl daugumai šiuolaikinių vaikų supratimas apie duonos kelią prasideda ir baigiasi artimiausioje parduotuvėje. Retai kuris pagalvoja, kokį ilgą kelią duonelė turi nukeliauti, kad patektų ant mūsų stalo, nors duoną mokiniai mato ir valgo kasdien.

Kiekvienais metais vasario mėnesį Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre vyksta projektas „Duonelė ant mūsų stalo“, skirtas duonos dienai, kurio metu  mokiniai prisimena duonos gamybos procesą, susipažįsta su duonos kepimu susijusiais papročiais ir tradicijomis.  Mokiniams labai svarbi ne tik žodinė informacija, bet ir vaizdinis – praktinis demonstravimas. Geriausiai nauja informacija įsimenama ją pritaikius praktiškai, todėl projekto metu vyko aktyvios ir mokinius įtraukiančios veiklos.

Šiais metais dalis veiklų vyko nuotoliniu būdu Zoom platformoje. Mokiniai prisiminė duonos kelią nuo grūdo iki duonos kepalėlio, susipažino su senoviniais įrankiais ir rakandais, naudojamais duonos kepimo procese, klausėsi pasakos „Kaip vilkas duoną kepė“. Vėliau žinias pasitikrino nuotaikingoje Kahoot! viktorinoje „Duonelės kelias“. Vaikai susipažino su duonos tausojimo būdais ir jos panaudojimo receptais. Mažose grupėse, pagal patikusius receptus, gamino patiekalus iš duonos, kuriais patys vaišinosi ir vertino savo bei draugų darbą. Vaikai gamino keptos duonos salotas su pupelėmis ir obuoliais bei duonos picą. Kiti mokiniai patiekalus iš duonos gamino namuose, jais vaišino savo šeimos narius.

 Gaila, tačiau dėl šalyje paskelbto karantino mokiniai šiais metais negalėjo dalyvauti Šv. Agotos mišiose, kuriose yra šventinama duona, tačiau projekto organizatorės pasirūpino, kad ir šiais metais centro bendruomenės nariai turėtų šventintos duonelės, kuri saugo mus nuo nelaimių, ligų ir įvairių negandų.

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras mokytoja Diana Trinkūnienė, logopedė Laimutė Tautkevičienė, psichologė Dovilė Šukienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: