„Duonelė ant mūsų stalo“

Jau tradicija tampantis projektas „Duonelė ant mūsų stalo“, skirtas duonos dienai paminėti, vėl subūrė Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokinius į įvairias neformaliojo ugdymo veiklas. Šis projektas sudaro galimybę stiprinti mokinių tautiškumą bei puoselėti senąsias lietuvių tradicijas. Šiais metais į projektą įsitraukė ir Pasvalio specialiosios mokyklos mokiniai bei mokytojai.

Mokiniai kasdien valgo duoną, bet retai susimąsto, kaip ji atkeliauja ant mūsų stalo ir kiek darbo reikia įdėti. Duonos kepimo veiklose projekto dalyviai buvo supažindinti su duonos gamybos procesu nuo grūdo iki mūsų stalo, sužinojo, kokių produktų reikia kepant tradicinę lietuvišką ruginę duoną. Teorines žinias mokiniai galėjo pritaikyti praktiškai: vadovaudamiesi receptu svėrė, matavo visus ingredientus, maišė tešlą, nekantriai laukė kol tešla iškils, ruošė duonos formeles bei formavo duonos kepaliukus.

Projekto metu mokiniai susipažino su duonos kepimo papročiais ir tradicijomis. Įgytas žinias vaikai pademonstravo viktorinoje, kuri vyko Pasvalio specialiojoje mokykloje. Pasiskirstę į mišrias komandas, mokiniai atsakinėjo į klausimus, minė mįsles ir minkles, kūrė duonos kelio iliustracijas. Viktoriną vainikavo pačių vaikų keptos duonelės degustacija, ją paskaninant naminiu medumi.

Vasario 5 d., Duonos dieną, Pasvalio specialiosios mokyklos mokiniai lankėsi Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, o Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokiniai – Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje ir dalyvavo Šv. Agotos mišiose, kuriose buvo šventinama duona. Mokiniai, dalyvavę Šv. Agotos mišiose, turėjo galimybę stebėti įspūdingus fejerverkus.

Projekto metu organizuojamos netradicinės veiklos įgalino mokinius tyrinėti praktiškai veikiant ir kuriant, mokė bendrauti ir bendradarbiauti, puoselėti senąsias lietuvių tradicijas, vertybes, o svarbiausia – suteikė daug gerų emocijų.

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras
auklėtojos Rūta Rumbutienė, Lina Markuckienė,
mokytoja Diana Trinkūnienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: