Dvaro parke – muzikinės improvizacijos, vynas ir rožių kerai

Ateinantis sekmadienis – liepos 18 diena – Bistrampolio dvare nusidažys romantikos ir improvizacijos spalvomis: čia Bistrampolio festivalio lankytojams jau ruošiama ypatinga džiazo programa „Vyno ir rožių dienos“.

Programoje – atlikėja iš už Atlanto

Vienas iš renginio programos idėjinių autorių, perkusininkas, atlikėjas Saulius Astrauskas džiaugiasi pagaliau galintis sugrįžti koncertuoti į Bistrampolio dvarą, kuris, pasak jo, turi ypatingą aurą.

Atlikėjas pasakoja, jog vienos programos dainos pavadinimas puikiai tiko ir visai renginio koncepcijai: klausytojų laukianti programa bus pakylėjanti, viliojanti ir kiek paslaptinga.

Sekmadienį Bistrampolio dvaro parko scenoje prisistatys žavinga vyrų ketveriukė ir ypatinga viešnia iš už Atlanto – atlikėja Simona.

Jazz Classic Quartet pagrindą sudaro trys atlikėjai, grojantys klavišiniais instrumentais, kontrabosu ir mušamaisiais.

„Kitus muzikantus karts nuo karto kviečiame prisijungti prie mūsų ir kartu atlikti įvairias programas. Šiame sekmadieniniame koncerte prisijungs vienas geriausių džiazo gitaros meistrų Aleksandras Dunis, su kuriuo pasistengsime pateikti muzikinių siurprizų“, – intriguoja S. Astrauskas.

Prie talentingų vyrų jau ne pirmą kartą prisijungia ir Simona. Prieš kelerius metus „Jazz Classic Quartet“ kartu su soliste jau turėjo muzikinį turą po Lietuvą (viena iš stotelių taip pat buvo Bistrampolio dvaras – red. past.), kuris klausytojų buvo įvertintas itin teigiamai.

„Su Simona susipažinome prieš keletą metų viename džiazo seminare, kurį ji ir vedė. Nuo to laiko užsimezgė gražus, šiltas kūrybinis bendradarbiavimas. Tai – nuostabaus balso improvizuojanti vokalistė, gyvenanti Niujorke, bet koncertuojanti ir keliaujanti po visą platųjį pasaulį“, – komandos narei negaili pagyrų S. Astrauskas.

Džiazas lygus architektūrai

„Jau sekmadienį galėsite išgirsti nuostabias Simonos atliekamas dainas, laiko patikrintus džiazo standartus ir žaismingas improvizacijas. Kokios jos bus kartais nežino nė patys atlikėjai“, – šypteli programos sumanytojas.

Džiazas – pats iš savęs alsuoja gyva improvizacija. Šio stiliaus muzika kartais atrodo užprogramuota laisvai kisti, kartais – griežtai sustyguota žaismė.

„Džiazo kūrinį norisi palyginti su architekto projektuojamu namu. Namas turi labai tvirtą pamatą, sienas ir stogą, jo negalima sudėti bet kaip, nes jis tiesiog sugrius. Kūrinys taip pat turi savo struktūrą, o kaip namas atrodys ar kūrinys skambės priklausys tik nuo architekto ar atlikėjų“, – sako S. Astrauskas.

Atlikėjas atkreipia dėmesį ir į tai, jog džiazas skiriasi nuo kitų muzikos stilių tuo, jog atlikėjas turi visišką laisvę improvizacijai.

„Ne visi tai gali daryti – tai ir yra didžioji paslaptis, kuri paperka publiką“, – šypteli.

Renginys vyks šį sekmadienį, liepos 18 dieną, 17 val. Bistrampolio dvaro parke. Prašome laikytis visų tuo metu šalyje galiojančių saugumo reikalavimų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: