Dviese – knyga apie ypatingas seseris ir jų laikmečio istoriją

Birželio 18 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje – dr. Ingridos Jakubavičienės knygos „Dviese. Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“ pristatymas, susitikimas su autore.

Per gyvenimą dviese ėjusios seserys Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė tapo ne tik puikiomis savo epochos reprezentantėmis, bet ir „raktu“ galinčiu „atrakinti“ duris į labai platų modernėjančios lietuvių visuomenės kontekstą: liberalizmo ir nacionalizmo idėjas, pasikeitusį požiūrį į kilmę, religiją, išsilavinimą, giminystę ir šeimą, moterų emancipaciją, darbą ir laisvalaikį, vis didesnį populiarumą įgyjantį visuomeninį darbą, politinį ir pilietinį aktyvumą.

Vakarų Europą apgaubusi modernybės dvasia darė įtaką daugybei svarbių Sofijos ir Jadvygos bei kitų knygoje minimų moterų gyvenimo sprendimams. Siekti aukštojo mokslo ar pasitenkinti gimnazijos diplomu? Tekėti už turtingo bajoro ar širdį ir ranką atiduoti išsilavinusiam, bet neturtingam inteligentui? Įsitraukti į visuomeninę veiklą ar pirmiausia rūpintis šeimos reikalais? Dalyvauti didžiajame politiniame žaidime ar nesikišti į vyrų okupuotą sritį?

Ar lengva priimti naujoves ir būti moderniu? O gal saugiau nenutolti nuo tradicinio gyvenimo rėmų ir tiesiog ištirpti pilkoje minioje? Knygos pavadinimas „Dviese“ simbolizuoja ne tik dvi seseris, bet ir kiekvieno skaitytojo santykį su modernybe. Ši knyga lyg testas parodys, ko jumyse daugiau – modernisto ar tradicionalisto.

Ingrida Jakubavičienė – istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune muziejininkė. Svarbiausia jos mokslinių tyrimų kryptis – Prezidento Antano Smetonos ir jo artimiausios aplinkos biografiniai tyrimai, Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) politinis, visuomeninis ir kultūrinis gyvenimas. Ji – knygų „Seserys Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“, „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“ ir „Portretas: Juozas ir Jadvyga Tūbeliai“ autorė. Naujoji jos knyga – „Dviese Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė. Modernybės vėjai ir lietuvių inteligentija“ yra dar vienas autorės prisilietimas prie ypatingų seserų ir jų laikmečio istorijos.

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: