Dviračių gatvėse daugėja, tačiau ar juos prižūrime tinkamai?

Žmonės vis dažniau dviračius naudoja kaip susisiekimo priemonę, daugėja ir dviračių sporto entuziastų. Šių transporto priemonių skaičius auga įspūdingu tempu. Nemaža dalis žmonių be dviračių nebeįsivaizduoja savo kasdienybės, todėl skiria vis didesnį dėmesį jų priežiūrai. Siekiant išlaikyti dviračio ilgaamžiškumą, o keliones patogias ir sklandžias – būtina dviratį tinkamai prižiūrėti.

„Kasmet pastebime vis didesnį dviratininkų aktyvumą „Švaros brolių“ plovyklose. Dviratės transporto priemonės sparčiai populiarėja, atsiranda nemažai elektrinių dviračių. Atsižvelgėme į šią tendenciją ir pritaikėme tam savo savitarnos plovyklas.

Nauji specialūs stovai leis įstatyti dviratį ir nuplauti jį pastačius. Iki šiol žmonės dviračius plaudavo prilaikydami viena ranka, paguldytus ar atremtus į sieną. Toks plovimas sudėtingas ir itin apsunkina visą procesą. Stovų dėka plovimo procesas bus kokybiškesnis, dviratininkai galės lengviau nuplauti rėmą ir ratus iš visų pusių, o svarbiausia – sutaupys laiko ir pastangų, nes nebereikės dviračio laikyti, o visos pusės bus vienodai lengvai prieinamos, – teigia „Švaros brolių“ savitarnos plovyklų tinklo vadovas Nerijus Petraitis.

Dviračių pardavimai kasmet auga, didėja ir jiems išleidžiamos sumos. Tikėtina, kad dviratininkų ateityje bus vis daugiau, ypatingai didesniuose miestuose, kuriuose ši transporto priemonė leidžia išvengti spūsčių, o tuo pačiu ir derinti kasdienes keliones su fiziniu aktyvumu. 

„Suprantame, kad dviračių savininkai nori viską atlikti kuo greičiau ir patogiau, tad stengiamės atliepti šį poreikį. Įrengsime ir specialias vietas, kuriose plaunant dviratį, bus galima pasidėti šalmus ir kitas apsaugas. Jos tiks ir dviratininkams, ir motociklininkams“, – pasakojo N. Petraitis.

Kaip tinkamai plauti dviratį?

Plovimas yra neatsiejamas nuo dviračio priežiūros. Norint išlaikyti gerą jo būklę, reikia reguliariai palaikyti ir jo švarą.

„Atsakingiausia būtų dviratį plauti po kiekvieno purvinesnio pasivažinėjimo. Tokiu būdu išvengiama pridžiūvusių purvo likučių, kurie gali pažeisti svarbias dviračio konstrukcijas. Mažų mažiausiai reikia dviratį kruopščiai nuplauti, kai pasibaigia sezonas. Palikti jį garaže ar rūsyje žiemai aplipusį purvais – neatsakinga. Neprižiūrimas dviratis susidėvi greičiau. Vėliau reikia jį remontuoti, pirkti naujas detales, todėl savininkai nukenčia finansiškai, o blogiausiu atveju gali rimtai susižeisti, jei nusidėvėjimas pasireikštų jau naudojantis dviračiu“, – teigė N. Petraitis.

Pasak N. Petraičio, geriausia vengti stiprios tiesioginės vandens srovės į guolius, amortizatorius ar elektros jungtis, jei dviratis elektrinis. Tokias vietas reiktų plauti silpnesne srove. Plaunant aukštu slėgiu, rekomenduojama išlaikyti tinkamą atstumą nuo padangų ir smulkių detalių – maždaug 30 cm.

Dviračio rėmą rekomenduojama nuplauti kruopščiai, nepalikti pridžiūvusio purvo, vėliau nusausinti. Nusausinimui puikiai tinka „Švaros brolių“ savitarnos plovyklose prieinamas spaustas oras, ši paslauga nemokama. Po plovimo rekomenduojama sutepti grandinę, pavaras, patikrinti ar tinkamai veikia stabdžiai. 

„Švaros brolių“ savitarnos plovyklose nuplauti savo dviratę transporto priemonę buvo galima ir anksčiau, tačiau naujai įdiegti specialūs laikikliai palengvina šį procesą. Dviračių stovai atsiras visose savitarnos plovyklose, todėl paslauga bus nesunkiai prieinama visiems norintiems“, – komentavo N. Petraitis.

Vilniuje įsikūrusios net septynios „Švaros brolių“ savitarnos plovyklos, po vieną jų yra Kaune, Palangoje ir Molėtuose.

„Švaros broliai“ yra didžiausias Lietuvoje specializuotas automobilių plovimo ir patalpų valymo tinklas, jau du dešimtmečius teikiantis visapusiškas švaros paslaugas. Bendrovė valdo savitarnos plovyklų, švaros centrų ir itin pažangių tunelinių plovyklų tinklą penkiuose Lietuvos miestuose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: