Dviratininkas V. Lendel Europos čempionato sprinto lenktynėse – aštuntas

Glazge (Jungtinė Karalystė) vykstančio devintojo Europos dviračių treko čempionato vyrų sprinto lenktynėse Vasilijus Lendel užėmė aštuntą vietą. Lietuvos rinktinės narys, kuriam gegužės pabaigoje buvo lūžęs raktikaulis, pirmadienį ketvirtfinalyje 0-2 pralaimėjo 2013 metų pasaulio čempionui ir 2014 metų pasaulio vicečempionui vokiečiui Stefan Boetticher, kuris kvalifikacijos varžybose pasirodė geriausiai.

Ketvirtfinalyje pralaimėję dviratininkai galutinėje įskaitoje išsirikiavo pagal kvalifikacijos varžybų rezultatus.

Į pusfinalį nepateko triskart Europos, 2017 metų pasaulio čempionas ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas rusas Denis Dmitrijev. Jam atiteko šešta vieta.

Sekmadienį V. Lendel, kurį treniruoja Dmitrij Leopold, šešioliktfinalyje įveikė baltarusį Artiomą Zaicevą (24-as kvalifikacijoje), o aštuntfinalyje nugalėjo 2016 metų Europos čempioną rusą Pavelą Jakuševskį (8).

Svajūnas Jonauskas šioje rungtyje užėmė 21-ą vietą.

Kvalifikacijos varžybose (200 m iš eigos), kuriose dalyvavo 29 dviratininkai,  V. Lendel (9,905 sek.) užėmė devintą, o S. Jonauskas (10,378 sek.) – 21-ą vietas. Geriausiai atrankoje pasirodęs S. Botticher distanciją įveikė per 9,722 sek.

Pernai Europos čempionate V. Lendel tarp 31 dalyvio buvo penktas, o S. Jonauskas – 15-as.

Moterų daugiakovės varžybų (omniumo) pirmojoje rungtyje iš keturių – 7,5 km (30 ratų) skreče – Olivija Baleišytė užėmė 12-ą vietą. Nugalėjo pasaulio čempionė olandė Kirsten Wild. Omniumą pradėjo 21 sportininkė. Daugiakovininkių pirmadienį dar laukia tempo lenktynės (18.10 val. Lietuvos laiku), atkrintamosios lenktynės (21.01 val.) ir grupinės lenktynės dėl taškų (22.06 val.).