Dviratininkas V. Lendelis – pasaulio taurės varžybų vicečempionas!

Sekmadienį Los Andžele (JAV) baigėsi pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutinis, ketvirtas, etapas. Galutinėje šių varžybų keirino rungties įskaitoje Lietuvos atstovas Vasilijus Lendelis užėmė antrą vietą. Jis nuo pasaulio taurę iškovojusio Europos čempiono čeko Tomašo Babeko atsiliko tik 25 taškais.

21-erių metų V. Lendelis paskutinio etapo keirino rungtyje (25 dalyviai) liko aštuntas. Jis B finale (dėl 7-12 vietų) į priekį praleido tik praėjusių metų Europos vicečempioną ukrainietį Andrijų Vynokurovą.

V. Lendelis pirmo rungties etapo ketvirtame važiavime buvo antras ir iškart pateko į pusfinalį. Jo antrame važiavime Vasilijus liko paskutinis, šeštas, ir turėjo tenkintis tik B finalu. Lietuvos dviratininkas būtų iškovojęs pasaulio taurę, jei būtų patekęs į pagrindinį finalą (dėl 1-6 vietos). A finalą laimėjo kolumbietis Fabianas Puerta.

Trijuose etapuose dalyvavęs T. Babekas surinko 1400 taškų. V. Lendelis pelnė 1375 taškus. Trečias liko A. Vynokurovas, surinkęs 1325 taškus. Klasifikuoti 42 dviratininkai.

Moterų sprinto rungtyje Los Andžele Simona Krupeckaitė užėmė 12-ą vietą, o Miglė Marozaitė tarp 23 dalyvių buvo 17-a.

M. Marozaitė šešioliktfinalyje pralaimėjo rusei Tatjanai Kiseliovai (18 vieta atrankoje), o S. Krupeckaitė aštuntfinalyje nusileido

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ir dukart pasaulio šios rungties čempionei vokietei Kristinai Vogel (1). Pastaroji finale 2-0 nugalėjo ukrainietę Liubov Basovą. Trečią vietą užėmė rusė Anastasija Voinova.

S. Krupeckaitė atrankoje buvo devinta ir iškart pateko į aštuntfinalį. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 11,245 sek. M. Marozaitė atrankos varžybose užėmė 11-ą vietą (11,293 sek.). Geriausiai atrankoje pasirodė K. Vogel (10,896 sek.).

Pasaulio taurę iškovojo ukrainietė Olena Starikova (1165 tšk.). M. Marozaitė (975 tšk.) užėmė penktą vietą, o tik dviejuose etapuose dalyvavusi S. Krupeckaitė (690 tšk.) tarp 39 klasifikuotų dviratininkių liko 11-a.

Moterų skrečo rungtyje (40 ratų; 10 km) Europos čempionė Aušrinė Trebaitė tarp 16-os dalyvių liko 13-a. Nugalėjo ukrainietė Tetjana Klimčenko.

Pasaulio taurę iškovojo rusė Jevgenija Romaniuta (850 tšk.). A. Trebaitė (320 tšk.) tarp 38 klasifikuotų dviratininkių liko 20-a.