Dviratininkas Vasilijus Lendelis Europos čempionate pasiekė ketvirtfinalį

Berlyne (Vokietija) vykstančio atuntojo Europos dviračių treko čempionato vyrų sprinto lenktynėse penktadienį dalyvavo du Lietuvos atstovai, kuriuis treniruoja Dmitrijus Leopoldas. Vasilijus Lendelis pasiekė ketvirtfinalį, o Svajūnas Jonauskas kovą baigė aštuntfinalyje.

Atrankos varžybose (31 dalyvis) V. Lendelis užėmė ketvirtą vietą ir tiesiogiai pateko į aštuntfinalį. Vasilijus 200 m iš eigos įveikė per 9,746 sek. S. Jonauskas (10,016 sek.) buvo 15-as. Geriausiai pasirodė prancūzas Sebastien Vigier (9,630 sek.).

Tiesiogiai į aštuntfinalį pateko 1-4 vietas užėmę dviratininkai, o 5-28 vietas užėmę atletai dalyvavo 1/16 finalo važiavimuose.

V. Lendelis aštuntfinalyje nugalėjo lenką Kamilį Kuczynskį (13-as atrankoje), o ketvirtfinalyje 1-2 nusileido beveik 13 metų vyresniam praėjusio Europos čempionato bronzos medalio laimėtojui ukrainiečiui Andrijui Vynokurovui (5). Vasilijus pirmąjį važiavimą laimėjo užtikrintai, bet kituose dviejuose turėjo pripažinti varžovo pranašumą. Lemiamame, trečiajame, važiavime galingo finišo spurto Vasilijui iki pergalės neužteko.

S. Jonauskas šešioliktfinalyje įveikė vengrą Sandor Szalontay (18), o aštuntfinalyje kovojo su šių metų pasaulio vicečempionu olandu Harrie Lavreysen (2). Pergalę po pakartotinio važiavimo iškovojo Nyderlandų dviratininkas. Pirmame važiavime abu dviratininkai griuvo, todėl jiems teko startuoti iš naujo.

Europos pirmenybėse Berlyne dalyvauja penki Lietuvos atstovai. Šeštadienį moterų keirino rungtyje dalyvaus Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė, o daugiakovėje (omniume) – Olivija Baleišytė.