Dviratininkei S. Krupeckaitei – pasaulio taurės varžybų sidabras!

Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė savo gausią trofėjų kolekciją papildė dar vienu apdovanojimu. Lietuvos dviračių treko rinktinės lyderė Minske (Baltarusija) vykstančio 2017-2018 metų sezono pasaulio treko taurės varžybų paskutiniojo, penktojo, etapo moterų sprinto rungtyje šeštadienį iškovojo sidabro medalį! Panevėžietė galutinėje pasaulio taurės sprinto įskaitoje užėmė trečią vietą.

Šios rungties 2016 metų Europos čempionė ir triskart pasaulio vicečempionė pusfinalyje 2-0 nugalėjo olandę Laurinę van Riessen, kuri 2010 metų Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybose yra iškovojusi bronzos medalį, o finale S. Krupeckaitė 1-2 nusileido geriausiai atrankoje pasirodžiusei vokietei Paulinei Grabosch. Pastaroji laimėjo pirmąjį važiavimą, o antrajame tašką pelnė Lietuvos dviratininkė. Trečiajame važiavime Simona kaire puse praleido varžovės ataką ir jos nebepavijo.

Kovoje dėl bronzos belgė Nicky Degrendele 2-0 įveikė L. van Riessen. Pusfinalyje Belgijos dviratininkė 0-2 pralaimėjo P. Grabosch.

Miglė Marozaitė tarp 22 dalyvių buvo dešimta.

Atrankoje S. Krupeckaitė tarp 22 dalyvių buvo trečia, o M. Marozaitė – devinta. Simona 200 m iš eigos įveikė per 10,947 sek., o Miglė – per 11,063 sek. Geriausiai pasirodė P. Grabosch (10,852 sek.). Antra buvo L. van Riessen (10,898 sek.). 10 geriausių dviratininkių iškart pateko į aštuntfinalį, o likusios kovojo šešioliktfinalyje.

S. Krupeckaitė aštuntfinalyje įveikė airę Robyn Stewart (14-a atrankoje), o M. Marozaitė pralaimėjo 2011 metų Europos čempionei ukrainietei Liubov Basovai (8). Simona ketvirtfinalyje 2-0 įveikė 2015 metų Europos čempionę ir pasaulio vicečempionę bei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių keirino čempionę olandę Elis Ligtlee (6).

Galutinėje pasaulio taurės varžybų sprinto įskaitoje iš penktos vietos į trečią pakilusi S. Krupeckaitė surinko 1350 taškų. Pirmą vietą iškovojo L. van Riessen, pelniusi 1525 taškus. Antra liko Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, triskart pasaulio ir dukart Europos sprinto čempionė vokietė Kristina Vogel (1500 tšk.). M. Marozaitė (950 tšk.) tarp 55 klasifikuotų dviratininkių – septinta.

Daugiakovėje (omniume, 20 dalyvių) penktą vietą užėmė Olivija Baleišytė (92 tšk.). Tai – kol kas geriausias jos pasirodymas pasaulio taurės varžybose šioje rungtyje. Nugalėjo pasaulio vicečempionė olandė Kisten Wild (122 tšk.). Sidabras atiteko britei Elinor Barker (119 tšk.), o bronza – amerikietei Jennifer Valentei (114 tšk.). Ketvirta liko italė Letizia Paternoster (112 tšk.).

Pirmojoje daugiakovės rungtyje – skreče – O. Baleišytė užėmė šeštą, o antrojoje rungtyje – tempo lenktynėse – ketvirtą vietas. Trečiojoje rungtyje – atkrintamosiose lenktynėse – Olivija užėmė septintą vietą. Po trijų rungčių jaunoji Lietuvos dviratininkė buvo penkta. Šią poziciją ji išsaugojo iki varžybų pabaigos, nepaisant to, kad paskutinėje, ketvirtojoje, rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų (80 ratų, 20 km, 8 tarpiniai finišai) – nepelnė nė taško ir finišavo 19-a.

Galutinėje pasaulio taurės varžybų daugiakovės įskaitoje Olivijai atiteko trečia vieta (1175 tšk.). Jei ne Santjago (Čilė) ligoninėje pasibaigęs ketvirtasis etapas, mūsų šalies dviratininkė būtų galėjusi tikėtis pirmos vietos. Nugalėtoja tapo J. Valente (1350 tšk.). Antrą vietą užėmė japonė Jurni Kajihara (1325 tšk.). Klasifikuota 51 dviratininkė.

Pirmajame šio sezono pasaulio taurės varžybų etape omniume O. Baleišytė buvo 10-a, antrajame etape – aštunta, o trečiajame – šešta.

Po daugiakovės varžybų praėjus pusvalandžiui O. Baleišytė dar dalyvavo skrečo rungtyje (40 ratų, 10 km). 19-metė panevėžietė tarp 19 dalyvių buvo šešta. Iki finišo likus ratui, Olivija buvo ketvirta ir bandė pavyti trečioje pozicijoje buvusią varžovę, tačiau galingesniam spurtui jėgų mūsiškei jau nebeužteko.

Aukso medalį iškovojo šveicarė Aline Seitz, sidabro – britė Elinor Barker, o bronzos – Amy Pieters.

Galutinėje pasaulio taurės varžybų skrečo įskaitoje O. Baleišytė (700 tšk.) užėmė penktą vietą. Pirmoje vietoje – italė Rachele Barbieri (825 tšk.). Klasifikuota 41 dviratininkė.

Sekmadienį varžybų pradžia – 10.30 val. Lietuvos laiku. Trečią varžybų dieną Vasilijus Lendel ir Svajūnas Jonauskas dalyvaus sprinto lenktynėse, M. Marozaitė – keirine ir kartu su S. Krupeckaite tęs pasirodymą komandų sprinte.

Varžybose Minske dalyvauja per 250 dviratininkų iš 35 šalių.

Nuotraukos ir informacijos autorius – Tomas Gaubys.