L. Kovalevskienės nuotr.

Džiaugtasi laisve

Kovo 11-osios išvakarėse nuoširdžią dovaną – džiugų koncertą laisvai Lietuvai ir savo kraštui su meile lūpose ir širdyse nešė Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos ir Ignalinos rajono kultūros centro kolektyvai ir atlikėjai, mokiniai ir mokytojai, jaunimas ir vyresnieji meno mėgėjai. Gimnazistai tądien laisvę nešė ir Ignalinos gatvėmis. Tęsiant profesoriaus Česlovo Kudabos, dažnai vadinamo pėsčiuoju riteriu, tradiciją, miestas nudžiugintas šventinėmis mažųjų ir didžiųjų eitynėmis.

,,Mes esame laisvės vaikai ir mes džiaugiamės laisve!“,– sakė koncertą vedę gimnazistai, šaunūs, drąsūs, laisvoje šalyje gimę ir savo svajones kuriantys jaunuoliai. Pilnutėlė salė ignaliniečių Lietuvos himną giedojo kartu su Mantu Bendoriumi. O vėliau scenoje keitėsi ir šiltais plojimais buvo apdovanoti solistai, ansambliai, muzikos ir šokių kolektyvai. Laisvą Lietuvą sveikino muzikos mokyklos smuikininkai, saksofonistai, gitaristų ir akordeonistų ansambliai, skambėjo kanklės, fleitos. Iš širdies vilnijo gimnazijos dainorėlių – ,,Pumpurų“ ir ,,Pumpurėlių“, ansamblių ,,Labas“, ,,Mes“, ,,Kvintetas“ – balsai, sukosi kultūros centro šokėjų ,,Viva“ ir ,,Mamba“ poros, dainavo ansamblio ,,Atgaiva“ moterys“,  pasirodė kapela ,,Ringė“, meniškomis šokio kompozicijomis  koncertą pradėjo ir užbaigė tautinių šokių kolektyvai ,,Gaja“, Lūgnė“, ,,Jorutis“.

Muzikinius pasirodymus gražiai papildė ir susimąstyti kvietė gimnazistų skaitomi tekstai, kuriuos parašė konkurso ,,Laisvės vaikai apie laisvę“ laureatai. Kartais buvo sunku patikėti, kad tai mokinių, o ne suaugusių filosofų ar garbių kūrėjų mintys, labai jautrios, gilios, asmeniškai išgyventos.

Koncerto pabaigoje puikia švente džiaugėsi, visiems pasirodžiusiems dėkojo ir ignaliniečius sveikino savivaldybės meras Justas Rasikas, visų trijų įstaigų vadovės Valentina Čeponienė, Birutė Paukštienė, Marijona Lukaševičienė. ,,Noriu palinkėti kiekvienam iš tų vaikų, kad jie niekada nepatirtų to, ką patyrė mūsų tėvai ir seneliai, kuriems laisvė asocijuojasi su kova. Laisvėje gimę turi visai kitokį gyvenimą. Būkime visi laisvi, džiaukimės laisve…“,– kalbėjo meras. Dėkota ir tėveliams, užauginusiems tokius šaunius vaikus. Minėta, kad koncertas ,,Džiaugiamės laisve“ buvęs tarsi pilietiškumo pamoka.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: