Edgaras Riabko Kupiškyje tapo vandens formulių F2 pasaulio čempionato lyderiu

Antradienį Kupiškio mariose vykusiame vandens formulių F2 pasaulio čempionate lietuvis Edgaras Riabko po dramatiško starto laimėjo šį etapą.

Po pirmadienį laimėtos kvalifikacijos Edgaras Riabko startatvo iš geriausios pozicijos. Ji leidžia pirmam pasiekti geltoną bujų, už kurio prasideda lenkimai. Priekyje plaukiantis lyderis gali plaukti lygiu vandeniu, todėl iš galo plaukiantiems jį aplenkti – itin sunki užduotis.

Daug emocijų kainavęs startas

Vis dėlto Edgaras Riabko labai lėtai pajudėjo iš starto, o tuo pasinaudojo praėjusių metų pasaulio čempionas portugalas Eduardas Beneverte ir išsiveržė į pirmą poziciją.Tačiau per pirmą finalo minutė įvyko susidūrimas: švedas Daniel Segenmark prieš posūkį nesumažino greičio ir įsirėžė į vidinėje posūkio trajektorijoje plaukusį Jungtinių Arabų Emyratų pilotą Mansoor Al Mansoori. Dėl šios priežasties buvo iškelta geltona vėliava, dalyviai turėjo plaukti lėtai ir laukti naujo starto, o Edgarui Riabko buvo sugrąžinta pirma pozicija.

„Motoras užsivedė greitai, bet labai vangiai išjudino laivą. Nepamenu, kada paskutinį kartą turėjau tokį blogą startą. Bet po iš naujo duoto starto pradėjau vėl iš pirmos pozicijos“, – apie neplanuotai susiklosčiusį startą po finišo kalbėjo Egaras Riabko.

Antru šansu pasinaudojo su kaupu

Teisėjams iškėlus žalias vėliavas lietuvio komandos radiomenas Darius Ulinskas per raciją pilotui pranešė apie duotą startą ir Edgaras Riabko šovė į priekį. Jis pirmavo visus 40 ratų ir nors kartais turėjo net 5 sekundžių pranašumą prieš artimiausius varžovus, plaukė naudodamas konservatyvią taktiką.

„Visą laiką stebėjau motoro sūkius ir stengiausi per daug nespausti, kad tik laivas atlakytų visas lenktynes. Panašu, kad tokia taktika tikrai gerai suveikė“, – išlipęs iš savo laivo pasakojo šiuo metu greičiausias pasaulio vandens formulių F2 pilotas.

Edgaras Riabko šiame čempionato etape užsitikrino maksimalų taškų kiekį – 20. Antroje vietoje atplaukė olandas Ferdinandas Zandbergenas, o trečias – sportininkas iš Monako Giacomo Sacchi. Kitas vandens formulių F2 pasaulio čempionato etapas rugsėjo 17-19 dienomis vyks Portugalijoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: