Edukacinė pamoka apie atliekų rūšiavimą Panevėžio gamtos mokykloje

Panevėžio gamtos mokykla,  vienuoliktus metus dalyvaujanti tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje, kiekvienų metų lapkričio paskutiniąją savaitę organizuoja renginius, skirtus Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti. Šiais renginiais siekiame inicijuoti ir populiarinti atsakingą vartojimą ir atliekų rūšiavimą vietos bendruomenėje.

Tradicinėje edukacinėje pamokoje apie atliekų rūšiavimą „Pirkdamas – mąstau, rūšiuodamas – taupau”, kurią vedė metodininkė Valda Briedienė, šį lapkritį dalyvavo Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų – lopšelių-darželių „Rūta“ ir Kastyčio Ramanausko ugdytiniai.

Naudojant realias, kasdieninėje buityje susidarančias atliekas, ugdytiniams suprantamai ir vaizdžiai buvo demonstruojama, kaip svarbu atliekas rūšiuoti, o, jeigu įmanoma, jas kūrybiškai panaudoti dar kartą. Visas praktines matavimo, skaičiavimo, atliekų tūrio mažinimo, rūšiavimo, kūrybines užduotis atliko patys vaikai ir čia pat įsitikino: išrūšiuotoms atliekoms, jas nuvežus į atitinkamas gamyklas, suteikiamas naujas gyvenimas, o nerūšiuotų atliekų kiekis, patenkantis į sąvartyną, sumažėja. Edukacinės pamokos pabaigoje dalyviai jau galėjo atsakyti į klausimus: „Ar visos atliekos yra šiukšlės?“, „Ką reiškia Mobius ženklas ir skaičius jo viduryje?“, „Kas nutiko Šimtakojui Smalsuoliui, radus miške polietileno maišelį, kvepiantį sausainiais?“

 Praktiniuose mokymuose aktyviai dalyvavę vaikai ir jų mokytojai buvo paskatinti aplinkai draugiškomis dovanėlėmis. Renginys „Pirkdamas – mąstau, rūšiuodamas – taupau” yra vienas iš aplinkosaugos švietimo projekto „Aplinkai draugiškas panevėžietis“, finansuojamo Panevėžio miesto savivaldybės lėšomis, renginių.

Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė Valda Briedienė

Nuotraukos – organizatorių


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: