Laisvalaikis - Pramogos - 2021-09-28

Edukacinių žaislų nauda: kaip išsirinkti geriausius žaislus savo vaikui?

Vienas iš labiausiai ilgą ir pastangų reikalaujantį vaikų auginimą atperkančių dalykų tėvams yra matyti sveiką, puikiai augantį ir besimokantį vaiką. Na, o žaislai gali būti puikia šio augimo dalimi. Tinkamai parinkti žaislai gali lavinti ir ugdyti įvairius vaiko įgūdžius, būdingus skirtingiems raidos etapams. Tai edukaciniai žaislai, kurie yra ne tik gražūs, spalvingi ir smagūs, bet ir mokantys bei ugdantys mažuosius. Nuo kūrybinio mąstymo iki problemų sprendimo ir socialinių įgūdžių – platus edukacinių žaislų pasirinkimas suteikia galimybę tėvams pasirinkti tokius žaislus, kurie labiausiai tinka jų vaikams bei jų poreikiams. Na, o turėdamas edukacinius žaislus ir su jais žaisdamas, vaikas ne tik puikiai bei smagiai praleis laiką, bet ir augs kaip asmenybė. Šiame straipsnyje rasite kelis naudingus patarimus, kaip tinkamai pasirinkti geriausius edukacinius žaislus savo vaikui. 

Edukacinius žaislus rinkitės pagal vaiko pomėgius ir gebėjimus 

Norint, kad edukacinis žaislas vaiką lavintų, visų pirma, vaikui jis turi būti įdomus. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikui labai patinka dinozaurai, ieškokite edukacinių žaislų, kurie pasižymi šia tematika. Tokiu būdu, nušausite du zuikius, vienu šūviu. Taip pat, derėtų nepamiršti atsižvelgti ir į vaiko amžių. Edukaciniai žaislai turėtų būti sudėtingi, bet įveikiami, priklausomai nuo vaiko amžiaus bei raidos etapo. Jei žaislas bus per sudėtingas, jis erzins vaiką, o jei lengvai įveikiamas – greitai pabos. 

Rinkitės universalius ir plačiai panaudojamus edukacinius žaislus

Norėdami sulaukti sėkmingiausių rezultatų ir būti garantuoti, kad edukacinis žaislas vaikui greitai nepabos, turėtumėte rinktis universalius edukacinius žaislus. Tai įvairūs konstruktoriai, kaladėlės, piešimui ir rankdarbiams skirti žaislai, kuriuos vaikas gali naudoti daugybę kartų ir skirtingais būdais. Šių, edukacinių žaislų privalumas yra tas, kad jie lavina vaiko loginį ir kūrybinį mąstymą, kuris yra būtinas norint spręsti kasdienes problemas ar matematikos uždavinius.

Naudingi edukaciniai žaislai skatinantys vaizduotę ir kūrybinį mąstymą

Edukaciniai žaislai yra puikus įrankis, norint, kad būtų lavinamas vaiko kūrybinis mąstymas ir vaizduotė. Įsijausdami į skirtingus vaidmenis, galvodami skirtingus įvykių scenarijus, vaikai, tuo pat metu, lavina ir kalbinius bei skaitymo įgūdžius. Tai padeda praplėsti jiems kalbos žodyną, vaidinti naujas situacijas bei personažus. Tam puikiai tinka žaislinės virtuvės, dirbtinio maisto žaislai ar žaislinis kasos aparatas. Lygiai taip pat, kūrybinio mąstymo bei vaizduotės lavinimui tinka ir įvairios lėlės, kurios padeda įsijausti į mamos ar auklės vaidmenį, skirtingas situacijas. 

Ieškokite edukacinių žaislų, kurie lavina socialinius įgūdžius 

Edukaciniai žaislai, kurie skatina komandinį žaidimą yra būtini norint tinkamai lavinti vaiko socialinius įgūdžius, nuo pat mažens. Žinoma, stalo žaidimai yra populiariausias pasirinkimas, tačiau, puikios yra ir dėlionės, konstruktoriai. Šie žaislai leidžia vaikams pasiskirstyti ėjimais, darbais ir atsakomybėmis. Taip pat, moko dalintis ir ieškoti kompromisų. Socialiniai įgūdžiai yra būtini norint sėkmingai mokytis mokykloje, todėl, tokio pobūdžio edukaciniai žaislai turėtų būti vaikui prieinami nuo pat mažų dienų. Vyresnius vaikus, tokie žaislai moko ir problemų sprendimo, kuris praverčia užklupus skirtingoms gyvenimo situacijoms. 

Rinkitės žaislus, kurie skatina pasaulio pažinimą

Edukaciniai žaislai, kurie skatina vaikus pažinti ir tyrinėti juos supantį pasaulį, gali skatinti vaiko žingeidumą ir norą mokytis. Pavyzdžiui, jaunųjų mokslininkų rinkiniai, leidžiantys atlikti įvairius eksperimentus ne tik sužadins vaiko smalsumą, bet ir išmokys sekti instrukcijas, koncentruoti dėmesį bei į pagalbą pasitelkti loginį mąstymą. Tokie žaislai, taip pat, gali paskatinti vaiką ateityje tapti mokslininku ar tam tikros srities entuziastu. 

Rinkitės edukacinius žaislus padedančius lavinti matematinius ir kalbinius įgūdžius

Daugelis tyrimų rodo, kad stalo žaidimai gali lavinti matematinius vaiko įgūdžius. Jaunesni vaikai, žaisdami tokius žaidimus gali išmokti skaičiuoti ir atpažinti skaičius. Žaisdami, jie, taip pat, įgis ir strateginių gebėjimų, kurie yra ypač naudingi matematikoje bei tiksliuosiuose moksluose. Tuo tarpu, įvairios magnetinės lentos yra puikus edukacinis žaislas padedantis vaikui atskirti ir išmokti raides. Ankstyvas tokių žaislų naudojimas lemia tai, kad ateityje vaikas lengviau išmoks skaityti bei rašyti. Geri edukaciniai žaislai patrauks vaiko dėmesį ir jį išlaikys. Visai nesvarbu, kokius edukacinius žaislus jūs pasirinksite, jie garantuotai bus įdomus ir suteiks jūsų vaikui smagiausias akimirkas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: