Eglės Deltuvaitės paskaitoje – apie menininko Algio Griškevičiaus fenomeną

Spalio 1 dieną 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks parodų kuratorės, meno leidėjos Eglės Deltuvaitės paskaita „Apie Algį“. Tai galimybė artimiau susipažinti su žinomo Lietuvos menininko Algio Griškevičiaus kūryba ir pažvelgti į jos užkulisius.

Sąmoningai pasirinktas toks paskaitos pavadinimas nurodo jos neformalų pobūdį, norą papasakoti apie menininką iš skirtingų perspektyvų. Tarp E. Deltuvaitės įžvalgų, pasvarstymų ir prisiminimų bus galima dokumentiniuose filmuose stebėti fotografijos ciklų atsiradimą, išgirsti autoriaus mintis apie kūrimo procesą ir kūrybinį kelią.

E. Deltuvaitė 2006 metais baigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą. 2008-aisiais įgijo verslo vadybos ir administravimo magistro laipsnį UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos katedroje, Vilniaus dailės akademijoje. 2006–2008 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos programų vadybininkė, parodų kuratorė. Nuo 2008 metų – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. 2008–2009 m. dirbo vizualiųjų menų projektų koordinatore nacionalinėje programoje „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“. Nuo 2009 metų – Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos narė. 2008–2011 organizavo ir kuravo Vilniaus tarptautinį fotografijos meno festivalį „In Focus“. 2009–2012 Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ekspertų komisijos narė fotografijos srityje.

2009 metais E. Deltuvaitė įsteigė viešąją įstaigą „Kultūros meniu”, skirtą fotografijos parodų ir leidybos projektams, kuriai vadovauja iki šiol. Periodiškai rašo apie fotografijos meną ir kultūros vadybą įvairiuose leidiniuose, taip pat yra fotografijos knygų sudarytoja.

E. Deltuvaitė yra sudariusi A. Griškevičiaus ir poeto Antano A. Jonyno knygą „Vilnius. Upė teka apačioje“, taip pat A. Griškevičiaus fotografijų knygą „Mikališkių stebuklai“.

E. Deltuvaitės paskaita „Apie Algį“ tęsia Panevėžio miesto dailės galerijos paskaitų ciklą „Kultūros dinamika: nuo simbolio iki atvaizdo dailėje“.

Primename, kad A. Griškevičiaus kūrybos paroda „Sankirtų aidas“ Dailės galerijoje veiks iki spalio 4 dienos.

 

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: