Eismo įvykiuose nukentėjo nepilnamečiai

Gegužės 25 dieną, pirmadienį, policijos pareigūnai, pirminiais duomenimis, užregistravo 70 eismo įvykių. 5-iuose įvykiuose, kurių 3 įvyko miestų gatvėse (Vilniuje, Kaune, Alytuje), sužeisti 6 žmonės. Tarp nukentėjusiųjų, pirminiais duomenimis, 2 nepilnamečiai. Užregistruoti 4 atvejai – transporto priemonių susidūrimai.

Po vidurdienio, Prienų rajone, Papilvio kaime, lygiareikšmių kelių sankryžoje (žvyrkelis), 30 metų vyras, vairuodamas automobilį „Honda Accord“, nepraleido iš dešinės važiavusio ir į kairę sukusio „Volvo V70“, vairuojamo 51 metų vyro, ir su juo susidūrė. Nukentėjo pastarojo automobilio 59 metų keleivė (paskirtas ambulatorinis gydymas).

Pavakarę (prieš penktą), Alytuje, Žuvinto ir Šaltinių gatvių sankryžoje, per pėsčiųjų perėją dviračiu važiavęs mažametis susidūrė su automobiliu „Volvo XC70“, kurį vairavo 76 metų vyras. Nukentėjo ir į ligoninę paguldytas 9 metų berniukas.

Taip pat pavakarę (po penktos), Plungės rajone, Noriškių kaime, kelio vingyje, pirminiais duomenimis, į priešpriešinio eismo juostą įvažiavęs motociklas „Honda CBR 125R“ susidūrė su BMW markės automobiliu, kurį vairavo 66 metų vyras. Dvirate motorine transporto priemone važiavo dvi 16-metės paauglės. Nukentėjo viena jų – keleivė.

Prieš septintą vakaro, Vilniuje, M. K. Čiurlionio gatvėje (Vingio parke), dviračių take, 42 metų vyras, važiuodamas riedučiais, pirminiais duomenimis, nebuvo atsargus, neįvertino saugaus atstumo ir susidūrė su priešpriešiais dviračiu važiavusiu 39-erių vyru. Per susidūrimą nukentėjo abu vyrai, pirmasis jų paguldytas į ligoninę.

Vakare (20 val.), Kaune, Dubingių gatvėje, iš šalutinio kelio automobiliu „VW Passat“ išvažiuodamas 35 metų vyras (teisės vairuoti neturi) nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio „Volvo V70“ ir su juo susidūrė. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežtas „Volvo“ 57 metų vairuotojas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena keletą svarbių Kelių eismo taisyklių reikalavimų:

► Vairuoti transporto priemonę leidžiama asmenims, turintiems teisę vairuoti, esant blaiviems, neapsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų.

► Vairuotojui (motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų) draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, neturint laisvų rankų įrangos. Be to, reikia vengti bet kokių veiksmų, nesusijusių su vairavimu.

► Dviračiu važiuoti važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims (išklausiusiems nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims). Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti dviračiu važiuojamąja kelio dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

► Draudžiama dviračiu važiuoti per pėsčiųjų perėją.

► Asmuo, važiuojantis riedučiais, riedlente, paspirtuku, neįgaliųjų vežimėliu, vedantis dviratį (mopedą, motociklą), stumiantis vaikišką ar kitokį vežimėlį (rogutes), yra pėsčiasis ir privalo vykdyti pėsčiųjų pareigas (Kelių eismo taisyklių VI skyrius).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: