Konteineris paliktas vidury šaligatvio. (Autoriaus nuotr.).

„Ekonovus“ klientų problemų nebemato?

Kaip liaudies išmintis byloja, nemokamas sūris gali būti tik pelėkautuose. Tai pasakytina ir apie nemokamą antrinių atliekų: plastiko, popieriaus, metalo bei stiklo išvežimą.

Praėjusių metų rudenį Panevėžio rajone dauguma ar net visi gyventojai sulaukė nemokamų dviejų 200 ir 100 litrų talpos atliekų rūšiavimo konteinerių, iš kurių didesnis skirtas plastmasei, popieriui ir metalui, o mažesnysis – stiklui. Juose esančiuose lankstinukuose buvo nurodyta, kad didysis konteineris bus ištuštinamas kartą per mėnesį, o stiklas bus išvežamas kartą per ketvirtį. Taip neva žmonės skatinami atliekas rūšiuoti.

Deja tos nemokamos paslaugos ir papildomas atliekų rūšiavimas gyventojams kelia nepatogumų, tačiau UAB „Ekonovus“ tame problemų beveik nemato.

Pasisvečiuoti į Lietuvą sugrįžę užsienyje gyvenantys tautiečiai stebisi visą dieną miestuose, miesteliuose ir gyvenvietėse gatvėse stovinčiais konteineriais, kurie neretai būna perpildyti ir prancūziška kosmetika tikrai nekvepia.

Jei „Švaros komanda“ ištuštinusi konteinerį kone visada pastato ten, kur jis stovėjo (aišku vežėjui patogioje vietoje) tai „Ekonovus“ jį, galima sakyti, nušveičia bet kur. Palieka gatvės važiuojamoje dalyje ar viduryje šaligatvio. Be to, konteinerius prikabinėjantis ir šiukšliavežio gale ant laiptelio važiuojantis darbuotojas, nors jis laksto į abi gatvės puses, nedėvi jokio apsauginio drabužio.

Pasirodo, kad ir prisikambinti į „Ekonovus“ yra faktiškai neįmanoma, nes atsiliepęs atsakiklis kartoja visiems nusibodusią frazę, jog visi konsultantai užimti.

Tiesa, šį kartą, veikiausiai fiksavus telefono numerį, konsultantė perskambino, tačiau ji pažadėjo informuoti vadovus tik dėl to, kad darbuotojai nedėvi apsauginių drabužių.

Paminėjus, kad konteineriai gatvėje išstovi visą dieną, o tai mūsų Lietuvėlės tikrai nepuošia, konsultantė atkirto, jog bendrovė atliekas surenka nuo 7 iki 22 valandos, todėl turi teisę atvažiuoti bet kuriuo laiku.

Prakalbus apie ištuštintų konteinerių palikimą gatvėje ar kitoje netinkamoje vietoje, konsultantė kartojo, kad įmonė neprivalo jo pastatyti į laikymo vietą. Paaiškinus, kad kalbama ne apie laikymo, bet apie saugią vietą tai yra ten kur jis buvo paliktas išvežti, konsultantė pareiškė, kad įmonė per dieną aptarnauja 1,7 tūkst. klientų, todėl žmonės vieną dieną per mėnesį gali iškęst nepatogumus: konteinerį apvažiuoti ar apeiti…

Ekonovus komentaras:

Įmonėje vadovaujamės aukštais darbo kultūros ir saugos standartais. Būtinai susisieksime su Jūsų tekste minimais darbuotojais ir priminsime jų laikytis. Mūsų įmonės tikslas – efektyviai rūpintis aplinka, padėti žmonėms rūšiuoti atliekas ir laiku jas išvežti, kad visi galėtume gyventi švaresnėje ir gražesnėje Lietuvoje.

 

Gintautas SUBAČIUS

Konteineris prieš išvežimą ir po jo (Autoriaus nuotr.).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: