Tado Kontauto nuotr.

„Ekrano“ marių užtvankos avarija: situacija valdoma

Antradienį rytą dėl pakilusio vandens „Ekrano“ mariose neatlaikė ties J.Biliūno ir Elektronikos gatvių sankirta esanti marių užtvanka, todėl vanduo nevaldomai plūstelėjo į Nevėžį, kuriame vandens lygis gerokai pakilo, upė iš kraštų išsiliejo apie Berčiūnus, Naujamiestį, Krekenavą.

Nors Panevėžio miesto savivaldybėje apie būtinybę rekonstruoti „Ekrano“ marių užtvanką kalbama nebe pirmi metai, tačiau miesto valdžia iki šiol rasdavo svarbesnių prioritetų miesto centre, kaip Laisvės ar Nepriklausomybės aikštės, Senvagė ir kitkas. Dabar gi gamtai pačiai tėškus akibrokštą, tikėtina, kad užtvankos remontas atsiras prioritetų sąrašo viršuje.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorių vaduojantis administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius sakė, kad antradienio rytą apie 7 valandą vanduo pralaužė vieną iš dviejų užtvankos užtvarų ir pradėjęs nevaldomai tekėti vanduo pradėjo semti žemiau užtvankos esančias Nevėžio krantines. Anot jo, nevaldoma srovė didesnių nuostolių nepadarė, tačiau dar nežinoma situacija ties Savitiškio gatvės tiltu, Berčiūnais.

„Taip užtvankos darbai buvo numatyti, tačiau aš šios srities nekuruoju ir nežinau ar konkursas paskelbtas ir ar parinkti rangovai“,- sakė K.Armonavičius, paklaustas, kodėl užtvankos rekonstrukcija dar nepradėta.

Pašnekovas patikino, kad situacija valdoma ir kranu įleidus tris didžiulius gelžbetoninius blokus problema bent laikinai bus išspręsta ir vandens lygis Nevėžyje normalizuosis.

Maždaug apie 10.30 valandą kalbintas UAB „Panevėžio gatvės“ generalinis direktorius Alvydas Zapalskis sakė, jog įvyko šiokia tokia avarija, tačiau situacija jau suvaldyta.

Pasidomėjus, kodėl buvo vilkinama marių užtvankos rekonstrukcija, A.Zapalskis to patarė teirautis savivaldybėje, nes „Panevėžio gatvės“ ją tik eksploatuoja, tai yra tik pakelia arba nuleidžia sklendes ir reguliuoja vandens lygį.

A.Zapalskio žodžiais, užtvankos avarija didelių nuostolių nepadarė, o vanduo tik apsėmė laukus ties Naujamiesčiu ir Krekenava. Anot jo, įleidus tris blokus vanduo Nevėžyje ėmė kristi, o užtvankoje – kilti.

Jei dėl pakilusio vandens lygio pradėtų semti namus, panevėžiečiai raginami skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šiandien po pietų dėl „Ekrano“ marių užtvankos gedimo yra šaukiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Gintautas SUBAČIUS

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: