Eksmeras V. Satkevičius tapo verslininku

Prasidėjus Panevėžio miesto tarybos posėdžiui buvęs Panevėžio miesto meras, o dabar opozicijoje esantis konservatorius Vitalijus Satkevičius pareiškė, jog rugsėjį įsigijo patentą (tapo verslininku), todėl nuo klausimo, kuriame bus svarstomi verslo liudijimų įsigijimo mokesčiai, jis nusišalina.

Atėjus klausimo dėl fiksuoto verslo liudijimų mokesčio nustatymo nagrinėjimo laikui V.Satkevičius dar kartą priminė apie savo nusišalinimą, o jo kolegos be jokių diskusijų su tuo sutiko. Sprendimo projekto rengėjai akcentavo taręsi su Vilniaus bei Šiaulių savivaldybėmis ir siūlantys palikti dar 2019 metais patvirtintus tarifus. Paklausti, ar šis klausimas buvo derintas su Smulkaus ir vidutinio verslo asociacija, buvo atsakyta, kad apie rengiamą sprendimą ji buvo informuota, tačiau jokių pasiūlymų nepateikė.

Opozicijos lyderė „žalioji“ Gema Umbrasienė stebėjosi, kad neva smulkų verslą skatinanti bei remianti savivaldybė palieka galioti prieš pandemiją, kuri gerokai pablogino verslo situaciją, patvirtintus mokesčius.

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna bandė aiškinti, kad Panevėžyje verslo liudijimų kainos yra mažiausios tarp visų didžiųjų Lietuvos miestų, tačiau G.Umbrasienė atkirto, jog norint Panevėžį lyginti su Vilniumi, kur rinka yra šešis kartus didesnė, tiek pat turėtų skirtis ir patentų kainos.

Buvęs parlamentaras Povilas Urbšys konstatavo, kad per penkis metus įsigijančių verslo liudijimus sumažėjo beveik per pusę, todėl aiškinimai, apie smulkaus verslo rėmimą tėra demagogija.

Galiausiai meras Rytis Mykolas Račkauskas paprašė opozicijoje esančių tarybos narių nebūti šventesniais už Romos Popiežių ir 15 valdančiųjų tarybos narių balsais sprendimas buvo priimtas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: