Ekspertai dalinasi gudrybėmis, kaip namuose pasigaminti tobulus falafelius

Įsimylėjusieji Artimųjų Rytų ir arabiškos virtuvės patiekalus į savo favoritų sąrašą neabejotinai yra įtraukę falafelius. Šie lengvi ir gardūs kukuliai gaminami iš mirkytų ar konservuotų avinžirnių bei yra valgomi su rytietiška duona pita arba pagardinami salotomis bei specialiu padažu. Tačiau falafelių dar neragavusieji ir gaminti nebandžiusieji, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos ekspertų teigimu, tikrai turėtų leistis į naujų atradimų kelionę. Ji kiekvienus namus pripildys rytietiškos virtuvės dvelksmo, padovanodama patiekalą, kuriam bus išties sunku atsispirti.

Pataria nedaryti dažnos klaidos

Falafelių lietuviai ragauja vis dažniau, o pastaruoju metu jų populiarumas šalyje stebėtinai ūgtelėjęs. Tokias tendencijas „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė linkusi sieti su pandemine situacija.

„Marokas, Izraelis, Egiptas yra šalys, galinčios pasigirti geriausiomis falafelių ruošimo tradicijomis. Šios valstybės taip pat ypač pamėgtos lietuvių, kurie tokias kelionių kryptis neretai renkasi ir dėl meilės nacionalinėms virtuvėms. Visgi pandemija gerokai apribojo galimybes jose svečiuotis, todėl, tikėtina, negalėdami paragauti falafelių svetur, keliautojai ieško alternatyvų. Taip šie patiekalai noriai atsiduria mūsų parduotuvių lankytojų krepšeliuose, o produktų perkamumas stipriai didėja. Štai per pirmuosius dešimt 2021-ųjų mėnesių, lyginant su tokiu pačiu laikotarpiu pernai, falafelių pardavėme netgi dvigubai daugiau“, – pastebi E. Dapkienė.

„Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovės Brigitos Baratinskaitės antrina, kad norint paragauti šio rytietiško patiekalo, šiandien svetur vykti nebūtina. Anot jos, išskirtinio skonio falafelius, kurie nenusileidžia gaminamiems Izraelio ar Maroko gatvių užeigose, galima paruošti ir savo namuose. Tam, priduria B. Baratinskaitė, tereikia žinoti keletą gudrybių.

„Pagrindinė falafelių sudedamoji dalis yra avinžirniai. Todėl, ieškantiems tobulo skonio, reiktų daugiau dėmesio skirti šio esminio ingrediento paruošimui. Falafelius galima gaminti ir iš konservuotų avinžirnių, tačiau visiškai kitoks rezultatas pavyks juos renkantis džiovintus bei jau išmirkytus jūsų virtuvėse. Tai reiktų daryti per naktį, vėliau nusausinti, sudėti į maisto smulkintuvą, pagardinti kuminu, kalendra, nepamiršti svogūno ir česnako. Kita gudrybė – tešlai naudoti kepimo miltelius. Taip falafeliai taps minkšti, purūs, lengvučiai, išlaikys tekstūrą. Be to, dažnas daro klaidą patiekalą kepdamas per ilgai. Tuomet falafeliai prisigeria aliejaus pertekliaus. Visgi patiekalui iškepti užtenka vos 4 minučių“, – sako B. Baratinskaitė.

Ji pabrėžia: šio rytietiškos virtuvės delikateso gamyba yra tikrai lengva, todėl virtuvėje ilgai neužtrunkama. Kviesdama tuo įsitikinti, B. Baratinskaitė dalinasi tradiciniu receptu, kurį išbandžius patiekalas tikrai ras vietą kiekvieno kulinaro širdyje.

Autentiški ir dieviški: izraelietiški falafeliai

Reikės: 250 g avinžirnių, poros česnako skiltelių, pusės vidutinio dydžio svogūno, žiupsnelio kumino, tiek pat Kajeno paprikos ir aitriosios paprikos miltelių, poros saujų šviežios kalendros, arbatinio šaukštelio kepimo miltelių, pusės citrinos sultims, žiupsnelio druskos ir pipirų.

Pirmiausia, perplaukite avinžirnius ir apsemkite juos vandeniu. Palikite brinkti per naktį.  Tada susmulkinkite svogūną, česnako skilteles, viską sudėkite į trintuvą ir įspauskite citrinos sulčių. Šalia sudėkite avinžirnius ir kitus likusius ingredientus. Trinkite, tačiau persistengti nereikėtų – konsistencija neturi būti panaši į šiek tiek tirštesnę tyrę. Išmaišykite gautą masę, suformuokite rutuliukus arba kotletukus. Juos sudėkite į įkaitintą aliejų, kuris turi paruoštus falafelius apsemti. Kepkite vos 4 minutes. Tiek laiko pakanka apskrusti išorei ir sušilti vidui. Ištraukite ir ragaukite. Skanaus!

„Didelę dalį falafelių kulinarinio žavesio sudaro kartu patiekiamas padažas. Jį pagaminti paprasta: tereikia indelio natūralaus jogurto, valgomojo šaukšto žaliosios citrinos arba apelsino sulčių,  vieno iš jų tarkuotos žievelės, mėgstamų smulkintų žalumynų. Viską sumaišius, padažas falafelių skonį atskleis dar labiau. Tuo tarpu norintys patiekalą kepti ne aliejuje, gali rinktis paruošimą orkaitėje. Ją reiktų įkaitinti iki 180 laipsnių temperatūros ir falafelius paskrudinti apie 20 minučių“, – pataria „Maximos“ maisto ekspertė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: