TV3 nuotr.

Ekspertai: elektromobilius pirkti apsimoka net ir kylant elektros energijos kainoms

Transporto sektorius – vienas didžiausių aplinkos teršėjų pasaulyje, tad nenuostabu, jog šios srities atstovai kuria įvairias alternatyvas, kurios mūsų aplinkai darytų mažesnę žalą. Ir nors tokios alternatyvos už įprastus automobilius kainuoja daugiau, ekspertai skaičiuoja, jog dėl mažų eksploatacijos kaštų, elektromobiliai gana greitai atsiperka. Tiesa, pastaruoju metu kylant elektros kainoms, kyla ir elektromobilių išlaikymo kaštai. Tad ar vis dar apsimoka pirkti tokį automobilį? Atsakymų į šį klausimą šeštadienį ieškos TV3 laidos „Tvarumo istorijos“ vedėjas Vaidas Baumila.

Mus užklupusi energijos krizė šiuo metu kiša koją elektromobilių paklausai, mat dėl minėto atsiperkamumo kyla daug dvejonių. Tačiau nuo 2016 metų tokį automobilį vairuojantis elektromobilių ekspertas Dainius neabejoja – šie kainų svyravimai yra laikini. Be to, pasak vyro, net ir pakilus elektros kainoms, žaliuoju automobiliu šiandien važiuoti vis dar yra pigiau.

Dainius laidoje pasidalins ir kitokiomis priežastimis, kurios galėtų sukelti dvejonių potencialiems elektromobilių vairuotojams. Pavyzdžiui, didesnė žaliojo automobilio kaina. Vis tik, specialistas patikins, kad tokį pirkinį reikėtų vertinti ilgalaikėje perspektyvoje, nesivadovaujant tik šiandien salone matoma jo kaina.

„Jei pasiėmę lizingą automobilį naudosite keturis metus, tai elektrinio automobilio galutinė kaina bus mažesnė. Įsigijimo kaina bus didesnė, bet gausite valstybinę lengvatą, važiuosite pigiau ir aptarnavimai bus pigesni. Ir, po keturių metų, parduosite brangiau“.

SEB banko Baltijos šalių lizingo vadovas Saulius Mickus laikosi tokios pat nuomonės – elektromobilį vairuoti vis dar yra kur kas pigiau. Pasak eksperto, pernai rudenį atliktas tyrimas tai akivaizdžiai įrodo: „Palyginome du to paties modelio automobilius – elektra varomą automobilį ir vidaus degimo varikliu. Skaičiai yra labai paprasti. Jeigu standartiškai krauni iš tinklo namuose ir neturi tokios jėgainės, tai išleisi apie 140 eurų. O važiuodamas benzininiu automobiliu tu išleisi daugiau nei 200 eurų.“

Daugiau įžvalgų, kodėl šiandien Lietuvos gatvėse vis dar nematome tiek daug elektromobilių bei jaunojo laidos vedėjo Oskaro patarimai vaikams, kaip jie galėtų padėti savo tėveliams tvariau judėti – jau šį šeštadienį, 9.30 val., laidoje „Tvarumo istorijos“ per TV3.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: