
Asociatyvi nuotrauka (shutterstock)
Ekspertai įspėja apie trumpas savaitgalio keliones: ši klaida gali kainuoti tūkstančius
Trumpa savaitgalio išvyka į užsienį – puikus būdas pabėgti nuo kasdienės rutinos ir pasimėgauti naujais įspūdžiais. Tačiau spontaniškos kelionės ne visada būna tokios pigios ir nerūpestingos, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ekspertai įspėja, kad neįvertinus svarbių detalių, tokia išvyka gali baigtis ne tik didelėmis išlaidomis, bet ir rimtais nepatogumais.
„Paskutinės minutės kelionės dažnai sulaukia keliautojų susidomėjimo dėl patrauklių kainų ir spontaniško nuotykio. Tokios kelionės populiarios ištisus metus, tačiau poreikis padidėja, kai turime papildomų šventinių ir laisvų dienų bei galime pasinaudoti ilguoju savaitgaliu. Tiesa, vasarą galimybių pagauti tokį pasiūlymą daugiau dėl platesnio skrydžių grafiko“, – sako kelionių agentūros „AirGuru“ vadovė Eglė Grašytė.
Kaip sutaupyti?
Kelionių ekspertė pažymi, kad renkantis trumpą kelionę svarbu atkreipti dėmesį į pasiūlymo detales: skrydžio laikus, kas įskaičiuota į kainą, apgyvendinimo sąlygas ir nepamiršti iš anksto pasirūpinti kelionės draudimu.
„Jei kelionė itin trumpa ir vykstama į vieną iš Europos miestų – įsitikinkite, kad viešbutis miesto centre ir negaiškite laiko susisiekimui iki lankytinų objektų“, – pataria E. Grašytė.
Ekspertė sako, kad tokių kelionių metu galima sutaupyti – svarbu būti lankstiems ir mažiau išrankiems. Norint patekti į specifinius viešbučius, juos reikia užsakyti iš anksto, keliaujant paskutinę minutę dažniausiai lieka, tai kas lieka, tad sprendimus reikia priimti greitai.
„Jei kelionė planuojama piko metu, pavyzdžiui, Joninių savaitgalį, dažnu atveju dėl didelės paklausos paskutinės minutės kelionės būna kur kas brangesnės. Viešbučiai užimti, skrydžiuose nedaug vietų, o norinčių kažkur keliauti daugybė. Tad jei siekiate sutaupyti, venkite populiariausių švenčių ir rinkitės įprastą savaitgalį“, – pataria kelionių agentūros vadovė.
Anot jos, nemažai turistų vykdami į trumpas keliones, kvestionuoja kelionių draudimą: „Tai didelė klaida, kuri gali kainuoti ne tik sveikatą, bet ir didelius pinigus. Rekomenduoju mažinti šią riziką ir pasirūpinti kelionės draudimu be jokių išimčių.”
Ši klaida gali kainuoti tūkstančius
Draudimo bendrovės BTA rizikų vertintojas Lukas Kaškevičius antrina ir sako, kad kelionių draudimas yra būtinas visais atvejais. Apsidrausti reikia net ir trumpų savaitgalio kelionių metu, nes tai apsaugo nuo netikėtų išlaidų.
L.Kaškevičius pasakoja, kad praėjusiais metais draudimo bendrovė padengė kelis gydymo atvejus, kurie žmonėms būtų atsiėję tūkstantines sumas, didesnes nei viso gyvenimo santaupos.
„Vienas mūsų klientas buvo išvykęs į Jungtines Amerikos Valstijas ir staiga susirgo itin sunkia gerklės infekcija. Tiek gydymas, tiek transportavimas atsiėjo apie 100 tūkst. eurų. Tai buvo sudėtingas atvejis, kadangi jį reikėjo skraidinti iš vienos šalies lokacijos į kitą, kad suteikti tinkamą medicininę pagalbą, kuri JAV kainuoja itin daug. Jeigu šis žmogus nebūtų apsidraudęs, ne tik gydymu, bet ir išlaidų apmokėjimu būtų reikėję rūpintis pačiam”, – pasakoja draudimo ekspertas.
Nors šis įvykis nutiko ilgesnės kelionės metu, nelaimingų įvykių ir netikėtų ligų gausiai pasitaiko ir išvykus į užsienį vos kelioms dienoms. L. Kaškevičius sako, kad draudimas pasirūpina tiek tinkamiausio gydymo paieška ir reikiamomis paslaugomis, tiek jų apmokėjimu.
„Kelionių draudimas suteikia garantiją, kad susirgus užsienyje bus atlygintos būtinosios gydymo išlaidos. Esant poreikiui, taip pat padengiama ir kelionė iki gydymo įstaigos ir iš jos, ar netgi specialus transportavimas į Lietuvą, jei žmogus negali skristi keleiviniu lėktuvu. Iš esmės, kelionių draudimas suteikia saugumo jausmą, kad nutikus nelaimei nereikės rūpintis gydymo išlaidomis”, – sako specialistas.
Be to, galima rinktis ne tik medicininių išlaidų, bet ir kelionės vėlavimų ir sutrikimų rizikas. Šios paslaugos padeda išvengti nenumatytų išlaidų skrydžio vėlavimo ir atšaukimo atveju, dingus bagažui ar išsinuomavus užsienyje automobilį.
Kaip tinkamai planuoti?
Kelionių ekspertė E. Grašytė pastebi, kad kartais trumpos savaitgalio kelionės gali sukelti nuovargio ir perdegimo jausmą. Keliautojams atrodo, kad laiko tiek mažai, o padaryti ir pamatyti per jį reikia tiek daug.
„Svarbu išsigryninti pagrindinį išvykos tikslą: ar tai poilsiui ir lėtam pasibuvimui, ar vietinės kultūros bei muziejų tyrinėjimui skirtas laikas. Prioritetizuokite lankytinas vietas, planuokite maršrutą pagal lankytinų objektų geografinę padėtį, bet taip pat pasilikite laiko poilsiui, juk iš atostogų gera sugrįžti išties pailsėjus”, – pataria kelionių ekspertė.
Kitas svarbus aspektas – trumpai kelionei neapsikrauti nereikalingais daiktais, kurie gali apsunkinti atvykimo ir išvykimo dieną. Visų pirma, ekspertė pataria pasitikrinti oro sąlygas ir pagal tai rinktis universalius ir patogius drabužius bei avalynę. Dažniausiai prireikia daug mažiau daiktų, nei esame linkę pasiimti su savimi.

Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!