Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2015-05-28

Ekspertų patarimai, kaip nepatekti į internetinių sukčių pinkles

Neurolingvistinis programavimas ir didžiųjų pasaulio aferistų, tikrų psichologijos virtuozų, gebėjimas išvilioti milžiniškas sumas ne tik iš pagyvenusių, budrumą praradusių senolių, bet ir iš kostiumuotų finansų ryklių bei intelektualų – jau šį penktadienį per „Lietuvos ryto“ televiziją 20.50 val. Laidoje „Pasaulis X“ psichologijos mokslų daktarė profesorė Aistė Diržytė ir psichoterapeutas Remigijus Juškėnas pateiks išsamų komentarą apie pasaulyje išgarsėjusių įteisintų vagių psichologinius gebėjimus ir sukčiavimo įgūdžius, apie kleptomanijos simptomus, kurie gali žmogų atvesti į nusikaltimų suolą.

„Įvairūs sutrikimai, noras nugvelbti svetimą daiktą atsiranda vaikystėje. Būtent vaikystėje tėvų dėmesio trūkumas vaikui, jo emocinė nepriežiūra žadina nepilnamečio norą išsiskirti“, – sako psichoterapeutas Remigijus Juškėnas. „Kiekvienoje močiutėje, kuri patenka į sukčių pinkles, tūno mažas vaikas. Kasdien pats gaunu internetu pranešimų, kad Sudane paveldėjau aukso kasyklas, bet neprarandu budrumo“, – ne tik profesine, bet ir asmenine patirtimi dalijasi psichoterapeutas R. Juškėnas.

Praganęs pusės pasaulio turtuolių milijardus garsiausias šių dienų sukčius ir aferistas Bernardas Madoffas dienas leidžia viename Amerikos kalėjime. Jo apgauti amerikiečiai visada manė, kad bendrauja su kvalifikuotu analitiku ir rimtu, sąžiningu vadovu, tikru Niujorko finansų rykliu.

Dėl didžiausios finansų piramidės autoriaus B. Madoffo machinacijų nukentėjo ne tik daugybė privačių asmenų, bet ir Austrijos, Ispanijos, Šveicarijos bankai, Tarptautinis olimpinis komitetas, viso pasaulio socialinio aprūpinimo asociacijos. „Žmonės, praradę kritinį mąstymą, patiki savo finansus nepažįstamiems asmenims. Ir tai ne aukų godumas, tai tiesiog virtuoziški psichologiniai aferistų gebėjimai, kuriais jie pasinaudoja žadėdami patikliesiems padėti pralobti ir susikurti dar geresnį gyvenimą“, – sako psichologijos mokslų daktarė profesorė A. Diržytė.

Pasaulį sukrėtusios vagystės, kurios iki šiol nėra atskleistos, auksarankių vagišių fenomenas, sukčių aukų liudijimai ir įteisintų vagių privilegijos laidoje „Pasaulis X“ jau šį penktadienį 20.50 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

„Pasaulis X“ – penktadieniais 20.50 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: