Elektros instaliacijos darbai: kaip vyksta montavimas?

Nors saugiai atlikti elektros instaliacijos darbus gali tik šios srities profesionalai, tačiau naudinga žinoti, kaip vyksta montavimas. Tai gali būti aktualu ne tik tada, kuomet įrengiami nauji namai – elektros instaliacija gali būti  permontuojama ir tada, kai planuojami remonto darbai.

Matoma ar paslėpta elektros instaliacija?

Elektros instaliacija gali būti dviejų pagrindinių tipų – matoma arba paslėpta. Nors matoma elektros instaliacija įrengiama gerokai paprasčiau, tačiau toks pasirinkimas negali užtikrinti pakankamai gero estetinio vaizdo. Būtent todėl vidaus elektros darbai dažniausiai atliekami dar prieš pradedant įvarius apdailos darbus – tinkavimą, betonavimą, lubų montavimą, ir t.t.

Svarbiausios elektros instaliacijos darbų principai

Elektros instaliacijos darbai atliekami laikantis kelių pagrindinių taisyklių:

  • Planuojant grindų klojimą ar betonavimo darbus svarbu pasirūpinti kabelių apsauga – tam yra naudojami specialūs vamzdeliai;
  • Iš anksto nutarti, ar jums yra reikalingas elektrinis grindų šildymas. Tam, kad jo įrengimas netaptų problema, šį darbą rekomenduojama sutarti su meistru, kad būtų apgalvota optimali instaliacija.
  • Standartinis elektros lizdų aukštis yra 30 cm nuo grindų paviršiaus, o jungiklių – 90 cm. Jei kabeliai yra vedami horizontaliai, būtina pasirūpinti, kad jie būtų ne arčiau nei 15 cm nuo grindų ar lubų (ir ne arčiau nei 10 cm nuo langų, durų bei kampų);
  • Reikėtų vengti kabelių sujungimo sunkiai prieinamose vietose. Jei nepavyksta kitaip, kabelius patartina sulituoti;
  • Kabeliai turi būti vedžiojami stačiais kampais – tik vertikaliai arba horizontaliai. Taip pat svarbu pasirūpinti, kad žemame lygyje būtų kiek įmanoma mažiau kabelių;
  • Kiekvienam žiedui būtina parinkti tinkamo skersmens kabelius bei pasirūpinti, kad jie būtų tinkamai suskirstyti.

Jei planuojami remonto darbai

Atliekant remonto darbus ne visada yra būtina keisti visą elektros instaliaciją. Jei jos montavimas yra atliktas kokybiškai, įprastai prireikia tik koreguoti elektros taškų vietas ar pajungti naujus taškus. Jei planuojate remonto darbus, pirmiausia turėtumėte patikrinti elektros instaliacijos būklę (naudinga kreiptis pagalbos į specialistus).

Elektros instaliacijos darbų pradžia

Pirmiausia yra parengiamas projektas, kuriame pažymimi visi esami elektros taškai – jungikliai, lizdai, ir t.t. Būtent tai padeda efektyviau planuoti tam tikrus elektros instaliacijos pakeitimus ir parengti būsimų darbų planą. Šviesos šaltinių montavimas visuomet reikalauja ypatingo dėmesio – dar prieš darbų pradžią į gali pagelbėti ir interjero dizaineriai. Apšvietimą geriausia planuoti dar prieš pradedant namų įrengimo ar remonto darbus – vėliau perkelti elektros instaliacijos taškus gali būti pernelyg sudėtinga.

Daugiau apie Getfix atliekamas paslaugas galite rasti čia: https://getfix.lt/paslaugos/

Elektros instaliacijos įrengimas

Jei siekiate sutaupyti pinigų, paruošiamuosius elektros instaliacijos darbus galite atlikti savarankiškai. Pirmiausia pažymėkite elektros instaliacijos taškus – į pagalbą galite pasitelkti vandens gulsčiuką, spiritinį gulsčiuką ir ruletę. Kai taškai jau bus pažymėti, šiose vietose išgręžkite ertmes elektros instaliacijos dėžutėms, o tuomet išpjaukite griovelius elektros kabeliams. Šiuos darbus galite atlikti ir patys – tokiu atveju elektrikas tik išvedžiotų kabelius bei atliktų mechanizmų montavimą.

Atminkite: atlikdami bet kokius elektros instaliacijos darbus nepamirškite atjungti elektros srovės!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: