Elektros taupymas: nauda ne tik piniginei, bet ir gamtai

Ar susimąstėte, kiek pinigų kasmet išleidžiate suvartotos elektros energijos sąskaitoms apmokėti? Neatsakingas elektros vartojimas kenkia ne tik jūsų piniginei, bet ir gamtai: daugelis plačiai paplitusių elektros gamybos ir vartojimo technologijų yra pasenę, žalingos. Visgi, atgyvenusias technologijas nepaliaujamai keičia nauji ir modernūs sprendimai bei atsakingo vartojimo įpročiai. Kokie?

Išeini – išjunk šviesą

Kiekvienas esame girdėję ar matę pranešimus, skatinančius išjungti šviesą patalpose, kuriomis nesinaudojame. Liūdna, tačiau daugelis Lietuvos namų ūkių dar nesivadovauja šia taisykle, o palikę kambarį jame dažnai palieka ir įjungtą šviesos šaltinį – stalinę lempą, toršerą, pakabinamą šviestuvą. Priešingo įpročio formavimas nėra dalykas iš lengviausiųjų, tačiau jo pagalba bus tausojama ne tik elektros energija. Daugelis lempučių gali veikti iš anksto nustatytą švietimo valandų skaičių, todėl ilgesnis lemputės tarnavimo laikas atitolina ją nuo kelionės į šiukšliadėžę, o jus nuo sekančio apsilankymo parduotuvėje įsigyjant naujas lemputes.

Daugiau šviesos – mažiau išlaidų

Artėjant tamsiajam metų laikui, kuomet naudotis dirbtiniais šviesos šaltiniais teks didžiąją dienos dalį, svarbu pasirinkti elektros energiją tausojančius prietaisus ir technologijas. Visais metų laikais būtų protinga rinktas lemputes, kurias įjungus šviesa pasiekia ryškiausią tašką palaipsniui, o ne iškart. Tokiu būdu užėjus į kambarį tik trumpam lemputė nespės įkaisti, sunaudos mažiau energijos. Visgi, pats populiariausias būdas taupyti šviesos sąskaita yra LED lemputės, kurias galima naudoti tiek lauke, tiek ir viduje. Temperatūros pokyčiams atsparios LED lemputės pasižymi dideliu pritaikomumu ir veikimo trukme, o lyginant su kitomis lemputėmis, LED sprendimai yra ne tik taupesni, bet ir saugesni.

Išmanūs apšvietimo sprendimai

Daugelis renkasi išmaniąsias namų apšvietimo sistemas, kurios leidžia ne tik nustatyti šviesos ryškumą, tačiau ir spalvą, konkrečias lemputes, kurias norima įjungti ar pablankinti. Didžiausiu tokių sprendimų privalumu tampa tai, jog visą sistemą galima valdyti vieno mygtuko paspaudimu telefone. Tai leidžia kitaip pažvelgti į elektros tausojimo problemą ir laikytis „išeini – išjunk“ taisyklės – išjungti šviesą galima net nebūnant tame kambaryje.

Elektros energijai tapus kasdienio mūsų gyvenimo varikliu, su juo reikia elgtis atsakingai: rinktis išmanius sprendimus bei įvairiais būdais skatinti sąmoningą vartojimą. Tai namų šeimininkams leis sutaupyti, tačiau tuo pat metu prisidėti prie aplinkos tausojimo – jums padėkos ne tik gamta, bet ir piniginė!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: