Elenos Mezginaitės biblioteka šventė miesto gimtadienį

Panevėžys turi daug gražių švenčių, bet turbūt įspūdingiausia ir linksmiausia, suburianti ne tik gyventojus, bet ir svečius iš visos Lietuvos – miesto gimtadienis, švenčiamas pirmąjį rugsėjo savaitgalį.

Šiemet prie didžiausio metų renginio tradiciškai prisijungė ir Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos kolektyvas.

Kiekviena biblioteka rugsėjo mėnesio pradžioje parengė fotografijų, keramikos, kolekcinių eksponatų, tapybos darbų bei literatūros parodas, skirtas šiai progai paminėti. O šventinį šeštadienį bibliotekos kolektyvas įsiliejo į 517-ąjį muzikos, spalvų ir veiklų šėlsmą prie upės.

Kvietėme panevėžiečius bei miesto svečius susitikti Kultūros ir poilsio parko Žaliojoje zonoje įsikūrusioje bibliotekos erdvėje, kur siūlėme įvairias veiklas.

Mažųjų šventės dalyvių laukė smagi patirtis ir kūrybinis džiaugsmas – draugystės apyrankių pynimo bei trimačio miesto gimtadienio atviruko gamybos dirbtuvėlės. Dar viena vaikams siūlyta atrakcija – nusifotografuoti su linksmais pasakų personažais – raudonkepuraite ir klounu.

Drauge su menininke, dailės terapeute Vaida Virbalaite šventės svečiai akvarele piešė sveikinimo paveikslus Panevėžiui. Tiek maži, tiek dideli noriai išbandė savo žinias dėliodami Lietuvos ir Panevėžio miesto dėliones arba dalyvaudami viktorinoje apie Panevėžį.  O pavargę nuo šventinio šurmulio, atsipūtė prisėsdami ant sėdmaišių ar prigulė ant kilimėlių improvizuotojo lauko skaitykloje. Čia jų laukė naujausia spauda ir žurnalai, taip pat knygų „Maininyko“ lentyna, iš kurios galėjai į namus pasiimti norimą knygą.

Džiugu, kad susidomėjimo veiklomis netrūko. Vieni norėjo tiesiog pažiūrėti / stebėti, dar kiti – pasišnekučiuoti, treti – aktyviai dalyvauti edukacijose.

Nuobodžiauti bibliotekos erdvėje neteko, o veiklos atrado kiekvienas – nuo mažiausio iki seniausio panevėžiečio.

Indrė Rapkevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: