Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2015-05-15

Emigrantai rado būdą, kaip Lietuvoje užsidirbti ne mažiau nei Anglijoje

Dešimt metų Anglijoje praleidusi dviejų vaikų mama Sandra Biečienė vienoje įmonėje užėmė aukštas vadovaujančias pareigas. Jos vyras Evaldas Biečius – buvęs Lietuvos jaunimo futbolo rinktinės žaidėjas – įgijo UEFA B trenerio kategorijos licenciją ir futbolo meno moko lietuvių emigrantų vaikus. Ir kartu studijuoja sporto vadybą viename iš Anglijos universitetų.

Atrodo, kad šiai jaunai šeimai užsienyje nieko netrūko – ir gerai apmokamas darbas, ir karjeros galimybės. Tačiau tėvynės ilgesys paskatino sugrįžti namo.

„Šiltnamiuose nedirbu, nugaros nelenkiu. Dirbu sporto klube, treniruoju žmones. Perspektyvos neblogos, viskas ten gerai, bet… užtenka tų užsienių. Norisi grįžti namo“, – apie sprendimą TV3 laidai sakė E. Biečius.

Jam pritarė ir žmona Sandra: „Mano ir draugai, ir pažįstami – visi svajoja užsidirbti pinigų ir grįžti čia. Labai yra mažai tokių, kurie pirks namus ir gyvens ten. Visų planuose Lietuva“, – sakė moteris, vos prieš mėnesį grįžusi į Lietuvą. Po studijų universitete lagaminus susikraus ir Evaldas.

S. Biečienė nuo pat TV3 „Svajonių ūkio“ pradžios sausio mėnesį nepraleido nė vienos laidos ir vis mąstė pati imtis tokios veiklos. Galiausiai tik grįžusi tėvynėn, moteris kreipėsi į laidos vedėją Aušrą Tubienę ir jau po savaitės įvyko pirmieji perspektyvaus verslo – aviečių ūkio – įrengimo darbai.

Laidos komanda su Aleksandro Stulginskio universiteto mokslų daktaru Algirdu Amšiejumi padėjo S. Biečienei apsodinti vieno hektaro žemės plotą remontantinėmis ir vasarinėmis avietėmis, kurios bus auginamos pagal naujausias Europoje technologijas. Jų derlius turėtų siekti iki 20 tonų, o pajamos pardavus – apie 40 tūkstančių eurų per sezoną.

Nors šiuo metu ūkyje aviečių daigai virš žemės vos stiebiasi, S. Biečienė jau turi kur realizuoti derlių – uogų supirkimo bendrovei. Pastarosios direktorius sako, kad avietės ne tik sveikos, skanios uogos, tačiau ir labai pelningos.

„Per pastaruosius penkerius metus avietės yra bene pačios pelningiausios uogos, kurios auga Lietuvoje. Jei 3 kilometrų teritoriją apsodintumėte vien avietėmis, vienam dideliam Europos miestui jų būtų maža. Lietuvoje avietes parduoti nėra jokio vargo“, – uogų paklausą vertina verslininkas.

Emigrantų naujojo gyvenimo ir verslo pradžią Lietuvoje žiūrėkite šeštadienį laidoje „Svajonių ūkis“ 8 val. 30 min. per TV3 televiziją.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: