Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-08-26

Endokrinologas gali nustatyti jūsų bendro silpnumo priežastis

Nekaltai atrodantis bendro silpnumo jausmas gali signalizuoti apie labai rimtas ligas. Endokrinologas turėtų būti tas specialistas, į kurį kreiptis reikėtų jaučiant specifinius simptomus. Mat, tokia būklė gali būti susijusi būtent su skydliaukės sutrikimais. Be abejo, nereikėtų visko nurašyti skydliaukės ligoms. Net ir šeimos gydytojas gali nustatyti jūsų fizinės būklės priežastis. Bendras silpnumas yra viena dažniausiai pasitaikančių žmonių būsenų. Ją lemti gali labai daug priežasčių, apie kurias ir kalbame žemiau.

Tam, kad suprastumėte ar tokia būsena yra kažkokios ligos priežastis, reikėtų apžvelgti gyvenimo būdą. Nuo jo priklauso daug kas. Turite suprasti, kad net ir mitybą pakeitęs žmogus gali jaustis gerokai pajėgesnis tiek fiziškai, tiek emociškai. Tad, pirmiausia reikia pradėti nuo mitybos raciono keitimo.

Tiek šeimos gydytojas, tiek ir endokrinologas jums gali patarti keisti mitybos įpročius ir tada stebėti savo būseną. Pavyzdžiui, neretai žmonės ryte ir pirmoje dienos pusėje jaučiasi gana silpnos būsenos. Tačiau, išsiaiškinus kaip tokie žmonės pradeda dieną, viskas tampa aišku. Rytas dažniausiai prasideda nuo kavos puodelio. Tai yra labai didelė kliūtis siekiant nuolatos palaikyti gerą fizinę savijautą. Kava apskritai nėra geras sprendimas “rytiniam įkrovimui”. Tai netgi žalingas pasirinkimas, galintis iššaukti gastroezofaginio refliukso ligą. Ryte visada siūloma pirmiausia pavalgyti, o tik tada gerti kavą. Pats geriausias variantas – pusryčius spėti pavalgyti per 30 minučių nuo atsikėlimo iš lovos.

Pabrėžiama, kad skirtingą darbą dirbantys žmonės jaučia skirtingą silpnumo jausmą. Vieni taip jaučiasi fiziškai, o kiti – emociškai. Tai reiškia, kad kitiems dirbti protinį darbą ryte – be galo sunku. Taip gali būti dėl netinkamo pusryčių pasirinkimo. Turite suprasti – be angliavandenių jūsų smegenys neveiktų visai. Tad, jeigu jūs dirbate protinį darbą, pusryčiams būtų geriausia valgyti daug angliavandenių turintį maistą. Nesuklyskite rinkdamiesi – venkite eilinio cukraus. Pusryčiams geriausiai tinka košės su vaisiais ar salotos.

Kalbant apie bendrą silpnumą, endokrinologų konsultacijos dažniausiai pasirenkamos tuomet, kai po šeimos gydytojo rekomendacijų keisti gyvenimo būdą pacientas nesijaučia geriau. Tuomet tiriama skydliaukė arba pacientas nusiunčiamas pas kitos srities specialistą, jeigu įtariama kita liga.

Endokrininės sistemos sutrikimas dažniau pasireiškia moterims nei vyrams. Skydliaukė yra atsakinga už daug ką, įskaitant jūsų fizinę bei emocinę būklę. Turite žinoti, kad skydliaukės veiklos sutrikimus gali iššaukti dažniausiai pasitaikančios priežastys – stresas, netinkama mityba. Taip pat gali būti įsimetusi infekcija.

Bendras silpnumas gali būti ir labai rimtos ligos priežastis. Tad, jeigu jį jaučiate ilgą laiką, tuomet jokiais būdais nedelskite – kreipkitės į šeimos gydytoją Unavitoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: