„Enefit Green“ planuose – didžiausias įmonės vėjo jėgainių parkas Lietuvoje: elektra aprūpins 80 tūkst. namų

Didžiausia vėjo energijos gamintoja Baltijos šalyse „Enefit Green“ statys naują vėjo jėgainių parką Lietuvoje. 14 vėjo turbinų ir 75 megavatų (MW) galios projektas „Akmenė“ taps pačiu didžiausiu iki šiol šalyje išvystytu įmonės vėjo jėgainių parku. Iš viso į projektą ketinama investuoti 85 mln. Eur, jį planuojama baigti iki 2023 m. pabaigos.

Sprendimas investuoti į Akmenėje atsirasiantį vėjo jėgainių parką leis „Enefit Green“ gerokai padidinti vėjo energijos gamybos mastus ir toliau įgyvendinti plataus užmojo augimo strategiją. „Akmenė“ vėjo jėgainių parke bus pastatyta 14 vėjo jėgainių, kurių kiekvienos galia sieks 5,3-5,5 megavatų (MW). Prognozuojama, kad per metus vėjo jėgainės pagamins 258 gigavatvalandžių (GWh) elektros, kurios pilnai pakaktų aprūpinti apie 80 tūkst. namų ūkių metinio energijos suvartojimo.

„Enefit Green“ valdybos pirmininkas Aavo Kärmas teigia, kad sprendimas dėl investicijų į vėjo jėgainių parką „Akmenė“ yra labai reikšmingas ir didelis žingsnis žaliosios elektros energijos gamybos srityje.

„Atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas yra greičiausias būdas pasiekti nulinę anglies dioksido emisiją, o Baltijos jūros regione didžiausią potencialą čia turi būtent vėjo ir saulės energijos sektoriai. Statydama naujus vėjo jėgainių parkus „Enefit Green“ prisidės prie nacionalinių klimato tikslų įgyvendinimo, gerokai padidins vėjo energijos gamybos apimtis šiame regione ir galės tiekti kur kas daugiau žaliosios elektros energijos „Eesti Energia“ klientams“, – komentuoja A. Kärmas.

Dėl vėjo jėgainių parko „Akmenė“ statybų „Enefit Green“ pasirašė sutartis su tarptautiniu vėjo jėgainių gamintoju „GE Renewable Energy“ ir su statybos bendrove „Merko“. Patyrę partneriai buvo rasti viešųjų pirkimų metu. Jie taip pat prisidės prie kito „Enefit Green“ projekto „Šilalė II“, apie kurio vystymą buvo paskelbta šių metų birželį. 43 MW galios „Šilalė II“ vėjo jėgainių parke bus pastatyta 12 vėjo turbinų, kurių kiekvienos galia sieks 3,6 MW. Šis vėjo jėgainių parkas turėtų pradėti veikti 2023 metų pradžioje ir kasmet pagaminti apie 160 GWh elektros energijos. Iki 2023 metų dar vienas, 20 MW galios vėjo jėgainių parkas turėtų iškilti ir Estijoje – projektas vystomas netoli Purtse kaimelio Ida-Viru apskrityje.

„Enefit Green“ plėtra ir naujų projektų įgyvendinimas prisideda prie „Eesti Energia“ strategijos palaipsniui pasiekti nulinę anglies dioksido emisiją. Jau dabar bendra „Enefit Green“ valdomų vėjo jėgainių parkų galia siekia 398 MW, juose per metus pagaminama beveik 1,1 teravatvalandės elektros energijos.

„Enefit Green“ yra „Eesti Energia“ įmonių grupės dukterinė bendrovė, viena iš pirmaujančių ir universaliausių atsinaujinančios energijos gamintojų Baltijos jūros regione. Šiuo metu įmonė keturiose rinkose – Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje – valdo 22 vėjo parkus, 38 saulės elektrines, 4 kogeneracines jėgaines, granulių gamyklą ir hidroelektrinę. Didelis dėmesys bendrovės strategijoje skiriamas elektros energijos gamybai iš atsinaujinančių šaltinių – skalūnų, vėjo energijos ir biomasės. Bendrovė 2020 m. iš viso pagamino 1,35 teravatvalandės elektros energijos ir turi tikslą tapti didžiausia atsinaujinančios elektros energijos gamintoja regione.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: