Energijos ir kūrybinių minčių proveržis fotografų stovykloje „Užfiksuok“

Liepos 29 – 31 dienomis Panevėžio rajone, „Upulupu“ sodyboje  vyko jaunųjų, pradedančiųjų ir pažengusiųjų fotografų stovykla ,,Užfiksuok“ . Stovyklos organizatoriai Jukmedia ir Aina.lt

Stovyklos metu fotografai susipažino su fotoaparato valdymo teorija ir praktika, reportažine ir žanrine fotografija, nuotraukų koregavimu bei socialinių tinklų marketingo pagrindais. Kursuose vyko fotosesijos su modeliais, maudynių fotografija, buvo fotografuojami linksmi tinklinio kadrai, reklaminės daiktų fotografijos dirbtuvės taip pat vyko ir fejerverkų fotografavimas.

Naktis prieš stovyklą buvo lietinga. Orų prognozės nežadėjo nieko gero, tačiau pirmosios dienos rytą oras labai pasikeitė į gerą. Stovyklos organizatorius Justinas apie oro sąlygas sako: ,,Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga, nusiteikimas ir nuotaika“.

Stovyklos organizatorių Justiną pakalbinome plačiau.  Prašėme pasidalinti nuomone apie kolektyvą ir galvoje besisukančiomis mintinis.

Kolektyvas su užduotimis tvarkėsi neblogai, žinoma,  visada gali būti ir dar geriau. Buvo labai smagu. Prieš stovyklą sakiau sau, jeigu iki fejerverkų viskas vyks sklandžiai, vadinasi, stovykla praėjo tikrai gerai. Svarbiausia, kad visi kažko išmokome. Tiek dalyviai, tiek mes patys. Esu patenkintas.

Ar planuojama dar viena tokio tipo stovykla?

Taip, kitą stovyklą  planuojame rudenį bei artėjantį pavasarį. Pavadinimo nekeisime. Drąsiai galiu sakyti, jog „Užfiksuok“ jau pradėjo savo istoriją.

Stovykloje fotografavimo teorijos ir praktikos pagrindais dalinosi profesionalus fotografas Egidijus Rupeika. Į klausimus fotografas atsako su šypsena :

Ar buvo suku susitvarkyti su mokiniais?

Su mokiniais, kurie dega žinojimu kažką išmokti niekada nėra sunku. ,,Galinis suolas“ taip ir liko tuščias.

Ar patiko kolektyvas?

Kolektyvas – super¡ Energingas ir nestokojantis kūrybinių minčių. Lengvai įsiliejantis į bet kokią sukurtą situaciją ir visada pasiruošęs ištiesti pagalbos ranką.

Galbūt išmokote kažko iš mokinių? Jei taip – ką?

Sunkus klausimas. Iš kiekvieno žmogaus gali kažką išmokti, jei tik atsiveri ir priimi bet kokią informaciją . Mokiniai gal labiau priminė man, koks blogis yra nuleisti rankas jei kažkas nesigauna.

Ar turite geriausią prisiminimą iš šios stovyklos?

Na visa stovykla kaip  vienas didelis geras prisiminimas.

Ką patartumėte savo mokiniams belaukiant kitos stovyklos?

Stovyklos mokiniams norėčiau patarti tik vieno – nepadėkite fotoaparato į spintą, fotografuokite kiek galima daugiau ir visai nesvarbu ką. Su kiekvienu padarytu kadru tobulėsite, atsiras klausimų, kuriuos išsprendę tapsite tik geresniais fotografais. Įvaldę techninius dalykus kitoje stovykloje galėsime daugiau laiko skirti kūrybinei daliai.

Prieš stovyklą sakėte  kad pagrindinis tikslas bus išmokyti jaunuosius fotografus ,,pamatysi šviesą “. Ar pavyko?

Aš labai stengiausi tai perteikti mokinukams. Vieni tai pagavo, o kitiems pavyko ne taip gerai. Čia – kaip ir gyvenime, pas visus skirtingos stipriosios pusės. Vieni labiau techniški, o kiti labiau kūrybingi.

Sutikome ir stovyklos dalyvę Saulę ir paprašėme pasidalinti bendrais įspūdžiais.

,,Patiko, buvo faina“, – šypsosi Saulė – geriausias atsiminimas, manau, modelių fotosesija Buvo smagu, šio to išmokau. Patiko fotografuoti fejerverkus. Įgavau naujų žinių, kurias tikrai turėsiu kur pritaikyt”.

Stovykloje kartu visą laiką leido ir modeliai. Kalbinti modeliai visą laiką veide išlaiko šypseną. 

,,Viskas labai patiko, jaučiausi labai gerai, savoje vietoje. Nerealus jausmas buvo sėdėti prie laužo ir dainuoti dainas. Patiko pozuoti prieš objektyvą, nes tuo tarpu ne tik dirbau savo darbą, bet ir bendravau su savo jaunuoju fotografu“ – dalinasi Ema.

Kaip jauteisi pozuodama prieš objektyvą?

Pozavau pati iš savęs, jaučiausi laisvai, pasitikėjau savimi nes tiesiog jaučiau kad bus gerų kadrų. Fotosesijos idėjos buvo apgalvotos.

Tuo metu apie geriausią stovyklos dalį paklaustas Aronas sako, jog tai – „fotosesija su mersedesu ir trimis dailiomis panelėmis“. Labiausiai patikusia veikla vaikinas įvardija ,,steal wool“ „nes labai buvo faina degioti tą vielą“.

Ar gavai patarimų kaip pozuoti?

Keletą gavau. Tačiau daugiau patarimų gavau iš Egidijaus, negu kad iš mokinių, bet jie stengės, galbūt jiems buvo nedrąsu.

Nors „Užfiksuok“ stovykla baigėsi, tačiau fotoaparato pamiršti nereikėtų. Visi stovykloje dalyvavę žmonės galėjo pasidalinti savotiška patirtimi, kažko išmokti. Na, o dabar semkimės naujų idėjų ir patirčių. Iki susitikimo kitoje „Užfiksuok“ stovykloje.

Miglė Rastauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: