Entuziastai sieks atgaivinti regbio populiarumą mieste

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė Lietuvos regbio federacijos (LRF) prezidentą Rytį Davidovičių ir Panevėžio regbio veteranų komandos atstovus. Susitikime dalyvavo Savivaldybės tarybos narys Arūnas Balčiūnas, Sporto skyriaus vyr. specialistas Justinas Jasiukaitis, Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) vadovas Saulius Raziūnas.

LRF padedami miesto regbio entuziastai tikisi atgaivinti regbio populiarumą tarp vaikų ir jaunimo. Bistrampolio dvare numatoma įrengti regbio aikštyną ir jau šią vasarą organizuoti vaikų stovyklas.

Pasak Panevėžio regbio veteranų klubo nario Arkadijaus Lysovo, pastaruoju metu regbis mieste išlaikomas entuziastų dėka ir lėšomis. „Tikimės atgaivinę šią sporto šaką sulaukti ir miesto paramos. Manau, įrodysime, kad ji gali būti populiari tarp jaunimo“, – sakė A. Lysovas.

Susitikime diskutuota apie galimybę ateityje įtraukti regbį į R. Sargūno sporto gimnazijos kultivuojamų sporto šakų bazę, apsvarstyti kiti populiarinimo variantai.

„Smagu matyti entuziastus, kurie siekia savo patirtį perduoti jaunimui. Sportininkai eina teisingu keliu ir mes tik džiaugsimės, jei vaikai bus ištraukti iš gatvės ir pasirinks vieną ar kitą sporto šaką. Vėliau ir Savivaldybė galbūt galės daugiau prisidėti pagelbėdama entuziastams“, – sakė meras R. Račkauskas.

Regbio pradžia Panevėžyje – 1971 m., kada tiksliosios mechanikos gamykloje įkurta „Elektrono“ komanda. 1972 m. ji debiutavo Lietuvos I lygoje ir tapo nugalėtoja, iškovodamas teisę rungtyniauti aukščiausioje lygoje. Čia klubas skirtingais pavadinimais rungtyniavo iki pat 2007 m. čempionato pabaigos. Per šį laiką panevėžiečiai kartą tapo šalies čempionais, dukart iškovojo Lietuvos regbio taurę.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: