EP narė R. Juknevičienė kviečia autoritarinių valstybių valdomų ir melą skleidžiančių kanalų nevadinti žiniasklaida

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė šiandien parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete LIBE kalbėdama apie dezinformacijos keliamus iššūkius teigė, jog didelė klaida tokius kanalus kaip Russia Today laikyti normalia žiniasklaida.

„Autoritarinių valstybių valdomų kanalų tikslas – silpninti Europos Sajungą ir apskritai demokratijas. Tai nėra žiniasklaida, tai yra labiau panašu į masinio naikinimo ginklą, nukreiptą į žmonių protus“, – sakė europarlamentarė.

„Neseniai Latvija ir Lietuva uždraudė Russia Today (RT) transliacijas, nes tai yra mūsų gynyba, – sakė R. Juknevičienė. – Melą tyčia skleidžiančius kanalus vadinant žiniasklaida tai suteikia jiems patikimumo, o tai savo ruožtu ir toliau klaidina žmones. Todėl aš kviečiu imtis veiksmų europiniu lygiu ir autoritarinių valstybių valdomų bei melą skleidžiančių kanalų nevadinti žiniasklaida“.

Pasak jos, daugelyje Vakarų valstybių Russia Today laisvai skleidžia dezinformaciją – per televizorių ekranus viešbučiuose, socialiniuose tinkluose Facebook ir Twitter. Vieno naujausio tyrimo duomenimis, RT straipsniais apie koronaviruso pandemiją prancūzų kalba dalijamasi penkis kartus daugiau nei Prancūzijos dienraščio Le Monde straipsniais.

R. Juknevičienė pažymėjo, kad ES turi ne tik gerinti savo strateginę komunikaciją, stiprinti tiriamąją žurnalistiką, bet ir ginti savo informacijos lauką, kuriame vyksta hibridinis karas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: