EP narė R. Juknevičienė: „Sausio 13-oji – Pergalės diena, nutiesusi Lietuvai kelią į ES ir NATO“

Pirmadienį Strasbūre prasidėjusioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje paminėti kruvini Sausio 13–osios įvykiai, kurių metu dėl įvykdytos Rusijos agresijos žuvo ir buvo sužeisti už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę kovoję žmonės. 

EP narė Rasa Juknevičienė padėkojo EP pirmininkui D. Sasoliui, Europos liaudies partijos frakcijos nariams ir kitiems parlamentarams, įsisegusiems Neužmirštuolės žiedą, už išreikštą solidarumą. 

„Ši Neužmirštuolė jūsų atlapuose yra pagarbos ir atminimo ženklas visoms sovietinio komunizmo aukoms – nuo Baltijos, Lenkijos iki Rumunijos, Bulgarijos, Albanijos, o taip pat ir milijonams nužudytųjų pačioje Rusijoje“, – sakė Rasa Juknevičienė plenarinio posėdžio metu.

Savo pasisakyme ji teigė, kada „1991 metų Sausio 13–oji iš esmės buvo paskutinis iš Baltijos šalims užsitęsusio Antrojo pasaulinio karo mūšių. Pavėluotas, nes jau buvo praėję beveik 50 metų nuo Ribentropo–Molotovo pakto ir pirmosios sovietinės okupacijos, tačiau laimėtas“.

„Šiandien Sausio 13-tąją minime jau ne kaip tragiškų netekčių dieną, nors po tankų vikšrais žuvo arba buvo sužeisti Laisvę gynusieji žmonės. Šiandien mums tai – Pergalės diena, nutiesusi kelią į ES ir NATO“, – pabrėžė R. Juknevičienė.

Pasak jos, galutinai Antrasis pasaulinis karas mums baigėsi dar po dviejų metų, 1993 metų rugsėjo 1 dieną, kai iš Lietuvos buvo išvesta okupacinė SSRS kariuomenė.

Parlamentarė taip pat padėkojo visiems kolegoms, lapkritį balsavusiems už svarbią rezoliuciją, raginančią Rusiją nutraukti bylą prieš Lietuvos prokurorus bei teisėjus, kurie dalyvavo Sausio 13-osios bylos tyrime.

EP narės Rasos Juknevičienės kalba parlamento plenarinėje sesijoje

2020 01 13, Strabūras

Thank you, Mr President, I will continue in Lithuanian.

1991 metų Sausio 13–oji iš esmės buvo paskutinis iš Baltijos šalims užsitęsusio Antrojo pasaulinio karo mūšių.

Pavėluotas, nes jau buvo praėję beveik 50 metų nuo Ribentropo Molotovo pakto, tačiau laimėtas.

Šiandien Sausio 13–ąją minime jau ne tik kaip tragiškų netekčių dieną, nors po tankų vikšrais žuvo arba buvo sužeisti Laisvę gynusieji žmonės.

Šiandien mums tai – Pergalės diena, nutiesusi kelią į ES ir NATO.

Galutinai Antrasis pasaulinis karas mums baigėsi dar po dviejų metų, 1993-ųjų rugsėjo 1 dieną, kai iš Lietuvos buvo išvesta okupacinė SSRS kariuomenė.

Ši Neužmirštuolė jūsų atlapuose yra pagarbos ir atminimo ženklas visoms sovietinio komunizmo aukoms – nuo Baltijos, Lenkijos iki Rumunijos, Bulgarijos, Albanijos, o taip pat ir milijonams nužudytųjų pačioje Rusijoje.

Šiandien man gera proga padėkoti visiems kolegoms, kurie balsavote už svarbią rezoliuciją dėl Rusijos Federacijos veiksmų prieš Sausio 13–osios bylos tyrėjus ir teisėjus lapkritį.

Jūsų išreikštas solidarumas yra labai svarbi europietiška vertybė.

Ačiū!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: