EP narės R. Juknevičienės suburta parlamentinė grupė sieks inicijuoti bendrą ES strategiją dėl Europos Atminties

Europos Parlamento (EP) narės Rasos Juknevičienės iniciatyva trečiadienį parlamentarai susibūrė į neformalią parlamentinę grupę „Europos Atminčiai“, kuri veiks praėjusių metų rugsėjį priimtos EP rezoliucijos dėl „Europos atminties svarbos Europos ateičiai“ pagrindu.

„Šios grupės tikslas – sukurti platformą, kuri leistų ekspertams, istorikams, akademinio pasaulio bei nacionaliniams ir ES atstovams apsikeisti nuomonėmis, siekiant bendro požiūrio į totalitarinių režimų nusikaltimus. Be to, ieškosime galimybių inicijuoti bendrą Europos Sąjungos strategiją dėl Europos atminties, skatinti Komisijos paramą istorinės atminties projektams šalyse narėse“, – steigiamajame grupės susitikime pažymėjo R. Juknevičienė.

Taip pat bus siekiama užtikrinti ES finansinę paramą ES istorinės atminties projektams, organizuoti konferencijas, diskusijas ir susitikimus, skirtus istorinei atminčiai.

Parlamentarės teigimu, priimta rezoliucija nusiuntė stiprų Europos Parlamento signalą ir paskatino diskusijas ne tik Centrinės Europos valstybėse (Lenkijos ir Latvijos parlamentuose priimtos rezoliucijos), bet ir Pietų Europoje – Portugalijos parlamente, kur vyko debatai dėl panašios rezoliucijos priėmimo.

EP rezoliucijos priėmimas susilaukė ir stiprios Kremliaus reakcijos.

„Matome Rusijos bandymus perrašyti istoriją, ją naudoti kaip informacinio karo elementą, skaldant Europos Sąjungą, užsipuolant kaimynines šalis, skleidžiant melą. Rusijoje akivaizdžiai reabilituojamas Stalinas, nutylimi komunistiniai nusikaltimai, antisemitizmu kaltinamos ištisos dabartinio Kremliaus atžvilgiu kritišką požiūrį turinčios tautos“, – pabrėžė parlamentarė R. Juknevičienė.

Jos teigimu, net ir šiandien Molotovo-Ribentropo pakto skiriamosios linijos vis dar išlikusios Rytuose – Moldova, Sakartvelas ir Ukraina yra atskirtos. „Tai gali būti įveikta Trio strategijos pagalba“, – sakė EP narė.

Pasak jos, visoje Europoje mes susiduriame su augančia netolerancija, radikalizmu ir antisemitizmu,  kuriems būtina pasipriešinti. Politikė taip pat pabrėžė, kad reikia stiprinti Europos atsparumą modernioms grėsmėms.

Primename, kad europarlamentarės R. Juknevičienės inicijuota EP rezoliucija dėl „Europos atminties svarbos Europos ateičiai“ buvo priimta 2019 m. rugsėjo 19 d. – už ją balsavo 535 EP nariai, 66 parlamentarai balsavo prieš, o 52 susilaikė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: