EP nariai A. Kubilius ir R. Juknevičienė dalyvaus Europos Parlamento sesijoje Strasbūre

Europos Parlamento (EP) nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė gyvai dalyvaus po ilgo laiko Strasbūre vėl vyksiančioje EP plenarinėje sesijoje. Sesija prasideda šį pirmadienį ir truks iki ketvirtadienio.

Sesijos metu EP nariai antradienį ketina dalyvauti diskusijoje apie ES atsaką į priverstinį lėktuvo, skridusio į Vilnių, nutupdymą Minske, žurnalisto R. Pratasievičiaus ir jo draugės sulaikymą bei situaciją Baltarusijoje.

Europarlamentaras A. Kubilius ketvirtadienį ketina dalyvauti diskusijoje dėl rezoliucijos, kuria įvertintas Vokietijos nevyriausybinių organizacijų paskelbimas „nepageidaujamomis“ Rusijoje ir Andrejaus Pivovarovo sulaikymas. Šioje sesijoje turėtų būti priimta A. Kubiliaus inicijuota ir parengta rezoliucija šiuo klausimu.

EP narė R. Juknevičienė antradienį pasisakys dėl Globalios Europos fondo, kurio viena iš pranešėjų ji paskirta nuo Parlamento, steigimo. Šis 80 mlrd. eurų siekiantis fondas būtų skirtas ES vystomajam ir tarptautiniam bendradarbiavimui bei kaimynystei.

Taip pat europarlamentarė trečiadienį dalyvaus jos inicijuotoje diskusijoje, kurios metu bus pagerbtas 80-ųjų masinių trėmimų iš Baltijos valstybių aukų atminimas.

Sesijoje taip pat bus balsuojama dėl Europos skaitmeninio COVID-19 sertifikato, sprendžiami kiti klausimai.

Visa sesijos darbotvarkė čia: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/OJ-9-2021-06-07-SYN_LT.html


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: