EP nariai kviečia įvesti sankcijas Rusijos opozicionierių V. Kara-Murzą įkalinusiems asmenims

Daugiau nei trisdešimt įvairioms frakcijoms atstovaujančių Europos Parlamento narių kreipėsi į Europos Komisijos viceprezidentą Žozepą Borelį kviesdami įvesti sankcijas trylikai asmenų, prisidėjusių prie žymaus Rusijos opozicionieriaus, žurnalisto ir publicisto Vladimiro Kara-Murzos įkalinimo.

Kreipimąsi inicijavo Lietuvos europarlamentarai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė.

„Kreipiamės į jus dėl sankcijų įvedimo tiems asmenims, kurie įsitraukę į Putino politinę vendetą prieš Vladimirą Kara-Murzą. ES Žmogaus teisių sankcijų mechanizmas yra tinkamas įrankis sankcionuoti trylika asmenų (šiuo metu), kurie įsitraukę į šį politinį persekiojimą. Jie, o taip pat ir tie, kurie bendradarbiaus su Putino režimu persekiojant Vladimirą Kara-Murza ateityje, turi suprasti, jog už savo veiksmus sulauks pasekmių“, – kreipimesi rašo EP nariai.

Jie taip pat kviečia įvesti automatines sankcijas asmenims, pažeidžiantiems žmogaus teises Kara-Murzos byloje ir kitose Rusijoje vykdomose politinio persekiojimo bylose.

Europarlamentarai pabrėžia, kad p. Kara-Murza yra gerai žinomas tiek Rusijoje, tiek Vakaruose dėl savo kritikos Kremliaus atžvilgiu ir paramos europietiškam ir demokratiškam Rusijos vystymosi keliui. Jis aktyviai ir sėkmingai rėmė Magnitskio teisės aktą ir Vakaruose skleidė žinią apie Kremliaus kleptokratijos grėsmes. Jį buvo kėsinamasi nunuodyti du kartus.

„V. Kara-Mura yra Putino karo prieš Ukrainą ir Vakarus kritikas nuo pat karo pradžios. Už tai ir už jo dešimtmečius trunkančią kovą už demokratiją Rusijoje režimo atstovai paskelbė jį „užsienio agentu“ ir š. m. balandžio 11 d. suėmė Maskvoje, prie jo namų. Jam buvo iškelti administraciniai, o vėliau – kriminaliniai kaltinimai. Jeigu V. Kara-Murzą nuteis, jam gresia 15 metų kalėjimo“, – rašo EP nariai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: