EP nariai pasirašė laišką, kviečiantį transatlantinio saugumo labui stabdyti Nord Stream 2 projektą

Europos Parlamento (EP) nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė kartu su daugiau nei šimtu diplomatų, kariuomenės, žvalgybos bendruomenės pareigūnų bei ekspertų pasirašė atvirą laišką, kuriuo kviečiama dėl transatlantinio saugumo stabdyti Nord Stream 2 projektą. Pasirašiusieji kreipėsi į Europos Komisiją, ES šalių vyriausybes, taip pat JAV, Kanadą, Norvegiją, Didžiąją Britaniją, Ukrainą ir kitas valstybes dėl Kremliaus remiamo Nord Stream 2 projekto sustabdymo.

Laiške pažymima, kad Nord Stream 2 nėra Europos projektas, jis nebuvo skirtas tarnauti europiečiams.

„Nuo pat sumanymo iki įgyvendinimo projektas visiškai prieštaravo Europos interesams. Jis 100 procentų priklauso Kremliaus kontroliuojamai kompanijai „Gazprom”. Siūlomą dujotiekį plačiai pasmerkė transatlantinės bendruomenės vyriausybių dauguma nuo tada, kai apie jį paskelbta 2015 m., o Europos Parlamentas ir toliau ragina visiškai atšaukti projektą.  Taip yra todėl, kad politikai, nacionalinio saugumo pareigūnai ir ekspertai abiejose Atlanto pusėse pripažįsta, kad projektu siekiama pakenkti ekonominiam ir strateginiam Ukrainos saugumui tuo pačiu metu, kai Rusija vykdo hibridinį karą, kurio tikslas – destabilizuoti šią tautą“, – rašome laiške.

Taip pat pasirašiusieji pažymi, jog „jei Nord Stream 2 pradėtų veikti, tai suteiktų Kremliui technines galimybes nutraukti arba žymiai sumažinti dujų tranzitą per Ukrainos dujotiekio tinklą, žymiai pakenkti Ukrainos ekonomikai, kartu pašalinant atgrasymo nuo tolesnės Rusijos agresijos, skirtos destabilizuoti šią tautą, svertą“. Tik atimant Kremliui technines galimybes apeiti Ukrainą, bus užtikrinta, kad Maskva negalės naudotis savo energetiniu ginklu, sumenkinančiu Kijevo nacionalinį saugumą.

Taip pat teigiama, kad „Nord Stream 2 prieštarauja pačios Europos Sąjungos nustatytiems energetinio saugumo tikslams. 2015 m. Europos energetikos sąjungos politikos koncepcijoje raginama sutelkti dėmesį į energetikos infrastruktūros diversifikavimą, o tai reiškia, kad reikia atsisakyti dabartinio pernelyg didelio pasitikėjimo maršrutais, kuriuose dominuoja Rusija. Priešingai, Nord Stream 2 projektas sutelktų didžiąją dalį Rusijos dujų importo į Europą vienu kanalu Baltijos jūroje“. „Nord Stream 2“ nėra kuriamas tam, kad į Vokietiją ir Vakarų Europą būtų galima tiekti didelius dujų kiekius, kaip melagingai tvirtina projekto vykdytojai, tačiau jis yra kuriamas siekiant tiesiog kitu keliu nukreipti esamą dujų tranzitą ir apeiti Ukrainą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: