EP nariai ragina savivaldybių merus inicijuoti generatorių Ukrainai pirkimą

Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentą Mindaugą Sinkevičių ragindami Lietuvos miestuose inicijuoti generatorių Ukrainai pirkimą.

„Putinas tęsia teroristines raketų atakas prieš Ukrainos miestus ir miestelius. Ukraina po tokių atakų kuriam laikui lieka be elektros, be šviesos, be šilumos, be vandens. Nepaisant to, Ukrainos chirurgai tęsia vaiko širdies operaciją tuo metu, kai operacinėje nutrūksta elektros tiekimas, tuo metu Putino propagandistams atvirai džiūgaujant raketų taiklumu“, –  rašoma kreipimesi.

EP nario A. Kubiliaus suburta „United for Ukraine“ (U4U) delegacija šiemet spalį lankėsi Ukrainos miestuose Lucke ir Rivnėje dvi dienos po to, kai miestų elektros skirstyklos buvo sudaužytos Rusijos raketų. Tuomet miestų atstovai išsakė pagrindinį prašymą – padėti įsigyti kilnojamus elektros generatorius. Prašymas buvo išgirstas ir darbai prasidėjo.

„Ukrainos Bendruomenių ir teritorijų plėtros ministerijos skaičiavimais, šaliai reikia maždaug 25000 generatorių, iš jų trūksta apie 20000 generatorių. Šią atsakomybę pasidalijus JAV ir ES, o ES dalį valstybėms pasidalijus pagal gyventojų skaičių (23 generatoriai nuo 1 milijono ES gyventojų), Lietuvai tektų atsakomybė nusiųsti Ukrainos miestams apie 70 generatorių“, – raginančiame laiške sako A. Kubilius, inicijavęs generatorių pirkimą.

Šių metų lapkričio 23 dieną Europos Parlamento Pirmininkė Roberta Metsola paskelbė apie susitarimą su Europos miestų asociacija „Eurocities“ (jos nariais Lietuvoje yra Vilnius ir Klaipėda), kuriai vadovauja Florencijos miesto meras Dario Nardella, pradėti viešą kampaniją „Generatoriai vilčiai“ („Generators for Hope“), kurios tikslas – generatoriai Ukrainai. Prancūzijos merų asociacija, kartu su Prancūzijos ir Ukrainos nevyriausybinėmis organizacijomis, dalyvaujant ir United for Ukraine tinklo parlamentarams, inicijavo panašią kampaniją Prancūzijoje su šūkiu „Neleiskime ukrainiečiams šalti!“. Panašią akciją imamasi organizuoti Švedijoje.

„Europos ir nacionaliniai parlamentarai, merai, bendruomenės, remiančios Ukrainą, gali pasiekti labai daug. Generatorių Ukrainai europinė kampanija įgauna pagreitį. Laiko nėra daug, nes žiema jau už lango, o Putino terorizmas nesustoja“, – akcentuoja EP narė R. Juknevičienė.

EP nariai Lietuvos Savivaldybių asociacijos prezidentą ragina imtis lyderystės – sekant Prancūzijos, Italijos ir Švedijos vietos savivaldos institucijų pavyzdžiu koordinuoti Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių iniciatyvas renkant ir perduodant šąlantiems Ukrainos miestams elektros generatorius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: