AKTUALIJOSEUROPOS PARLAMENTO NAUJIENOS

EP narių susitikime su Sakartvelo opozicijos atstovais aptartos bendradarbiavimo galimybės

Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė pirmadienį Briuselyje susitiko su didžiausios opozicinės Sakartvelo partijos Vieningasis nacionalinis judėjimas (UNM) vadovu Grigolu Vašadze ir atstovu tarptautiniams ryšiams Irakliu Kavtaradze bei aptarė Rytų Partnerystės šalių perspektyvas, politinę situaciją Sakartvele ir bendradarbiavimo galimybes. 

Pasak europarlamentarės R. Juknevičienės, svarbu palaikyti glaudų ryšį su Sakartvelo politikais, kadangi ji parlamente bus EP delegacijos Pietų Kaukazo valstybėms vicepirmininke, o A. Kubilius vadovaus Parlamento ir Rytų partnerystės šalių asamblėjai (EuroNest).   

„Susitikime aptarėme  artėjančius rinkimus Sakartvele, pabrėžėme, jog svarbu tęsti europines reformas Sakartvele, o visoms politinėms jėgoms siekti sutarimo ir bendro veikimo integruojantis į euroatlantines struktūras”, – sakė R. Juknevičienė.

EP narys A. Kubilius pažymėjo, kad Europos Sąjunga kol kas nepasirengusi pateikti aiškesnės perspektyvos Rytų Partnerystės valstybėms, todėl reikia orientuotis į ilgalaikę perspektyvą. 

UNM pirmininkas D. Vašadzė teigė, kad Sakartvelo yra sudėtingoje geopolitinėje situacijoje ir neturi saugumo garantijų. Pasak jo, gruzinai nori atsakingos politikos ir gerovės savo visuomenei – ypač svarbu, kad artėjantys rinkimai į parlamentą 2020 m. būtų skaidrūs, todėl reikia užtikrinti, kad juose dalyvautų objektyvūs stebėtojai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close