EP narys A. Kubilius: Europos Sąjunga turi taikyti stiprų spaudimą Pekinui

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius ketvirtadienį vykusioje EP plenarinio posėdžio diskusijoje dėl Kinijos nacionalinio saugumo įstatymo Honkongui ir ES poreikio ginti Honkongo autonomiją pareiškė, kad Europos Sąjunga turėtų taikyti Pekinui stiprų spaudimą.

„Mes smerkiame Kinijos valdžios veiksmus prieš demokratiją ir už tai, kad  Kinija vo  tarptautinius įsipareigojimus Honkongui.  Žinoma, mes palaikome Honkongo žmones, siekiant apginti jų teises ir autonomiją“, – sakė A. Kubilius. 

Kinijos valdžia Honkongui ruošia griežtą nacionalinio saugumo įstatymą, kuris pasak oponentų, bus naudojamas slopinti kitokią nuomonę, kaip tai vyksta autoritarinio režimo valdomoje žemyninėje Kinijoje, ir panaikins plačią miesto autonomiją, kuri turi būti užtikrinta iki 2047.

Pasak A Kubiliaus, Kinijos valdžios veiksmuose galime pamatyti tam tikrą paradoksą.

„Bandymai sugriauti demokratiją Honkonge aiškiai rodo, kad Kinijos valdžia  bijo tos mažos demokratijos salos. Tokias baimes demonstruoja silpnos valdžios. Tai man primena Sovietų Sąjungos griūtį – Sovietų Sąjunga turėjo silpną valdžią ir bijojo demokratijos“, – kalbėjo europarlamentaras. 

A. Kubiliaus teigimu, Kinijos žmonės yra išmintingi ir protingi. Kinija nusipelno būti pasauline lydere, tačiau ji turi išmokti nebijoti demokratijos ir  ji turi mokytis demokratijos iš Honkongo ir Taivano.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: