EP narys A. Kubilius susitiks su Moldovos prezidente M. Sandu

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius antradienį Briuselyje susitiks su Moldovos prezidente Maja Sandu (Maia Sandu), su kuria aptars narystės Europos Sąjungoje lūkesčius ir tolesnius ES darbotvarkės žingsnius, kaip gilinti Moldovos integraciją su ES ir stiprinti reformų įgyvendinimą (kaip tai, pavyzdžiui, buvo daroma po Maidano Ukrainoje – ES komisijos sukurta speciali grupė reformoms SGUA).

Taip pat pokalbyje bus aptartas pasirengimas ES Rytų Partnerystės viršūnių susitikimui, kuris turėtų vykti šių metų pirmąjį pusmetį, ES Rytų Partnerystės politikos strategija iki 2030 metų, bei kaip įgyvendinant šią strategiją dalyvaus Lietuva ir Lenkija, kurios 2027 ir 2025 metais pirmininkaus Europos Sąjungai.

Su Moldovos prezidente bus diskutuojama apie žingsnius, kurie leistų pritraukti papildomas investicijas ir ES fondų finansavimą (papildomos galimybės, kurias šiuo metu turi Vakarų Balkanų regionas), kuris padėtų įgyvendinti reformas. Taip pat ir kitus siūlymus, kaip stiprinti įgyvendinimo priežiūrą, taip pat rengti bendrus ES, Europos Komisijos reguliarius pranešimus apie trijų asocijuotų su ES šalių (Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) pasiektą pažangą, kaip tai vėl dabar yra daroma su Vakarų Balkanų regiono šalimis.

M. Sandu susitiko ir su kitais aukščiausiais Europos Sąjungos vadovais, su kuriais svarstė, kaip plėsti bendradarbiavimą su Moldova.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: