EP pirmininkas: neleiskime paminti demokratijos pasinaudojant pandemija

Reaguodamas į padėtį Vengrijoje, kurios premjerui koronaviruso pandemijos motyvu leista neribotą laiką valdyti šalį dekretais, Europos Parlamento pirmininkas David Sassoli paskelbė griežtą pareiškimą.

„Turime įveikti šią krizę nepažeisdami demokratijos. Paprašėme Europos Komisijos, kaip ES sutarčių sergėtojos, įvertinti, ar Vengrijoje priimti nauji įstatymai atitinka ES sutarties 2 straipsnį. Visos ES valstybės privalo išlaikyti ir saugoti pagrindines vertybes. Parlamentai turi toliau veikti, o spauda – išlikti laisva. Niekam negali būti leista pasinaudoti šia pandemija tam, kad pamintų mūsų laisves“, – pažymi D. Sassoli.

Motyvuodamas būtinybe kovoti su koronaviruso pandemija, pirmadienį Vengrijos parlamentas suteikė šalies premjerui Viktorui Orbánui įgaliojimus valdyti šalį dekretais, taip pat neribotam laikui pratęsti nepaprastąją padėtį ir suspenduoti tam tikrus įstatymus. Be to, numatytos griežtos laisvės atėmimo bausmės skleidžiantiems „netikras naujienas“ apie virusą ar vyriausybės veiksmus. Opozicija teigia, kad tai kelia grėsmę demokratijai ir žiniasklaidos laisvei šalyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: