Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokytojos D. Rusakevičienės nuotr.

Erasmus projektai – iššūkiai ir galimybės

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokytojos Daiva Rusakevičienė, Ilona Vizbarienė, Loreta Palavenienė, Vitalija Balčiūnienė ir Vaida Kielienė pagal projekto Erasmus + Ka2 (2020-1-HU01-KA229-078730_5) mobilumus gegužės 9–13 dienomis dalyvavo Italijoje, Termoli mieste, vykusiame Erasmus+ projekte „Gamta gali gyventi be žmogaus, bet žmogus negali gyventi be gamtos“ (angl. “Nature can live without human but human can‘t live after no nature“).

Mokytojų komanda Italijoje lankėsi Termoli ,,Brigida“ pagrindinėje mokykloje. Vaikai svečiams dainavo dainas anglų bei italų kalbomis apie gamtą ir jos išsaugojimą. Mažieji projekto partneriams įteikė savo sukurtus darbelius iš antrinių žaliavų. Susipažinome su ugdymo įstaigos sistema, aplinkomis, stebėjome ugdytinių veiklas.

Anglų kalbos mokytoja Daiva Rusakevičienė pristatė Lietuvos švietimo sistemą. Dalyvavome seminare apie naujų mokymosi platformų kūrimą bei jų panaudojimą pamokose, kurį vedė anglų kalbos dėstytoja Carmela Pietrangelo.

Paskutinę dieną klausėmės žurnalisto Gianmarco Guazzo paskaitos apie klimato kaitą bei užterštumą. Po paskaitos mokiniai grupių vadovų klausinėjo apie šalių panašumus bei skirtumus, vyko įdomi diskusija.

Vėliau vykome į modernaus meno muziejų „Macte”, kuriame buvo eksponuojami šiuolaikinio meno kūriniai, atskleidžiantys ekologines problemas. Ten tobulinome informatinio mąstymo įgūdžius. Mokytojai pristatė ugdymo procese naudojamas technologijas, vyko darbas grupėse. Išbandėme virtualios realybės akinius, išmokome sukurti istoriją naudodamiesi vaizdine programavimo kalba „Scratch“. Vėliau aplankėme UNESCO saugomą rezervatą ,,Montedimezzo“. Jame susipažinome su gyvūnijos ir augmenijos įvairove bei sužinojome, kaip atkuriamos žmogaus veiklos pažeistos ekosistemos.

Trijų mokyklų kiemeliuose kiekviena partnerė šalis pasodino po citrinmedį, kuris augdamas primins partnerių susitikimą Italijoje. Vakare pasidalinome per savaitę patirtais įspūdžiais ir numatėme tolimesnes projekto veiklas, pasidžiaugėme produktyviu bendravimu.

Aplankėme Romą, vadinamą amžinuoju miestu. Tai nepaprastas miestas – muziejus. Didžiausią įspūdį kelia senovės Romos laikų statiniai: Koliziejus, Panteonas ir kt. Unikalus šis miestas dar ir tuo, kad jame yra mažytė popiežiaus valstybė – Vatikanas. Romos miesto istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO ir Pasaulio paveldo sąrašą. Daugelis miesto objektų, tokių kaip Vatikano muziejai, Koliziejus ir kt., patenka tarp 50-ies pasaulio labiausiai lankomų turistinių objektų. Didžiausią įspūdį paliko apsilankymas šventose mišiose, kurių metu girdėjome bei matėme patį Popiežių.

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokytoja
D. Rusakevičienė.
Autorės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: