Erasmus + projektai suteikia ne tik galimybę tobulėti profesinėje srityje

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pedagogai Daiva Rusakevičienė, Ilona Vizbarienė, Asta Lopato, Loreta Palavenienė ir Asta Auksutienė pagal projekto Erasmus + Ka2 mobilumus, lapkričio 7-13 dienomis dalyvavo Vengrijoje (Budapešte) vykusiame Erasmus+ projekte ,,Nature can live without human but human can‘t live after no nature“.

Mokytojų komanda Vengrijoje susipažino su projekto koordinatore bei partneriais iš Italijos ir Turkijos. Lankėsi privačiame, tarptautiniame Frisky Dolphins darželyje, kurio direktorė yra pagrindinė šio projekto koordinatorė.

Projekto partneriai

iš kairės Italija, Turkija, Lietuva

ir projekto koordinatorė Vengrija

Susipažinome su privataus darželio aplinkomis ir veikla. Vaikų darželyje vyko paskaitos, stebėjome vaikų užsiėmimus.

Dalyviai bendravo, dalyvavo diskusijose, pristatė savo šalies, progimnazijos patirtį. Anglų k. mokytoja D. Rusakevičienė pristatė Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnaziją. Visi projekto dalyviai parengė ir pristatė pateiktis apie miškų kirtimą bei nykstančias gyvūnų rūšis savo šalyse,
analizavome klimato kaitos priežastis ir pasekmes.

Dirbdami grupėse, ieškojome sprendimo būdų klimato kaitos poveikio mažinimui. Projekto dalyviai klausėsi Zoom platformoje nuotolinės paskaitos „Išsaugokime žemę“ ir diskutavo apie alternatyvius energijos šaltinius.

Neišdildomą įspūdį paliko projekto kultūrinė programa. Projekto dalyviai vyko į pažintinę – apžvalginę ekskursiją po Vengrijos sostinę Budapeštą. Susipažinome su šalies istoriniu bei kultūriniu paveldu. Su projekto dalyviais aptarėme mūsų kultūrų panašumus bei skirtumus. Aplankėme įspūdingus Karaliaus ir Parlamento rūmus, Vajdahunyad pilį, Matthias bažnyčią.

Gidas supažindino mus su ekspozicijomis, kurios yra orientuotos į tai, kaip žemės ūkis vystėsi šalyje nuo pat įkūrimo. Paskutinę mobilumo dieną lankėmės Szentendre menininkų kaimelyje, domėjomės tradiciniais vengrų amatais.

Vakare pasidalinome per savaitę patirtais įspūdžiais ir numatėme tolimesnes projekto veiklas bei sekantį mobilumą Italijoje.

Pasidžiaugėme produktyviu bendradarbiavimu – Erasmus + projektai suteikia ne tik galimybę tobulėti profesinėje srityje, bet ir puikią progą pažinti kitų šalių kultūrą.

Anglų k. mokytoja Daiva Rusakevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: